Tatry: Cenově dostupná dovolená na alpské úrovni

Rozhodli jste se, že si uděláte radost nezapomenutelnou zimní dovolenou? Ačkoliv se zdá, že se sněhové nadílky konečně dočkáme i u nás, málokomu se chce čekat. A vzhledem k tomu, že Rakousko je co by kamenem dohodil, není jediný důvod, proč nevyrazit do zahraničí. Na druhou stranu nejde o jedinou sousední zemi, která nabízí perfektní podmínky pro zimní radovánky. Správnou a výrazně levnější volbou jsou slovenské Tatry. Lyžaři si nemohou vynachválit například skiresort Jasná v Nízkých Tatrách a spousta mladých lidí míří do populárního aquaparku Tatralandia v Liptovském Mikuláši. Proč byste se měli vydat směrem na východ i vy? Tip: Výběr je čistě na vás, ovšem garantujeme vám, že pokud se rozhodnete rezervovat hotel Chopok v Jasné či jiné vyhlášené ubytovací zřízení, nebudete litovat.

Slovensko je levnější

I s menším rozpočtem si užijete spoustu zábavy. Slovensko je výrazně levnější než Rakousko či Itálie. Oblíbený hotel Nízké Tatry vás tak vyjde na mnohem méně peněz než kvalitativně srovnatelné ubytování na západě. Slováci již mnoho let platí v eurech, takže si ceny skipasů, ubytování a služeb můžete snadno porovnat.

Špičkové sjezdovky na úrovni

Cena by samozřejmě neměla být rozhodující, alespoň ne na úkor kvality dovolené. Jenomže prostředí Tater se v posledních letech výrazně zlepšilo a nyní nabízí ideální podmínky pro děti, sváteční lyžaře i profesionální sportovce. Kromě výše zmíněného střediska Jasná stojí za zmínku také lokalita Štrbského plesa na jižní straně Vysokých Tater, Zuberec a okolí Ždiaru. Pokud jste zvyklí na alpský standard, na Slovensku ho mít budete. Navíc se zde pohybuje méně lyžařů a nebudete muset dlouho čekat na vleky.

Tatry nejsou jen o lyžování

Lyžování není zdaleka jediná aktivita, za kterou turisté míří do Tater. Samotný pobyt v luxusním hotelu, který nabízí panoramatický výhled do okolí, patří k silným zážitkům. Celkový dojem umocní relaxace ve wellness, procházky po malebném okolí a spousta zajímavých atrakcí. A co je ještě lepší? Všude se bez problémů domluvíte česky.

Publikováno: 18. 11. 2022

Kategorie: cestovatel

Autor: Lucie Pospíšilová