Erektilní dysfunkce? Problém mužů všech generací! Jak se s ní vypořádat?

Erektilní dysfunkce (často také impotence) je souhrnné označení problémů při dosahování a udržení erekce pro úplný pohlavní styk. Nesouvisí s orgasmem nebo plodností, nicméně postihuje erekci, takže znemožňuje muži, aby se do tohoto stádia dostal. Jedná se o jednu z nejčastějších poruch sexuálních funkcí a podle některých zdrojů trápí polovinu mužů, kteří překročili věkovou hranici 40 let. V praxi se však s erektilní dysfunkcí setkávají i mnohem mladší muži. Odhaduje se, že s problémy s erekcí se potýká více než 150 milionů lidí na celém světě.

Nejčastější příčiny erektilní dysfunkce

Erektilní disfunkce je častým jevem, který má původ v množství příčin. Může se objevit v momentě, kdy z nějakého důvodu neplní svou funkci složky důležité pro ztopoření penisu. Muži si všímají, že s přibývajícím věkem trvá dosahování erekce déle a úd již není tak tuhý jako v mládí. Delší dobu si žádá i vyvrcholení. Tyto příznaky však nemusí nutně souviset s erektilní dysfunkcí – jde o běžné jevy, které se během procesu stárnutí objevují u drtivé většiny zástupců mužského pohlaví. K častým příčinám poruchy erekce patří špatná životospráva, stres a úzkost. Případně i vedlejší účinky některých léků, které daná osoba užívá.

Jak poruchy erekce efektivně řešit?

V rámci minimalizace rizika odborníci doporučují změnu životosprávy, dostatek pohybu a redukci váhy v případě nadváhy. Výzkumy prokázaly, že snížení nadměrné hmotnosti výrazně zlepšuje erekci. Velmi účinná podpora erekce je možná také prostřednictvím k tomu určených produktů. Za zmínku stojí například přírodní přípravek pro podporu erekce Yellow vital, který kromě toho, že zkvalitňuje erekci, napomáhá k intenzivnějšímu sexuálnímu prožitku.

Publikováno: 01. 08. 2018

Kategorie: rádce

Autor: Lucie Pospíšilová

Tagy: erektilní dysfunkce | poruchy erekce | Yellow vital