Cigarety byly dříve běžné i v letadlech

Tabák nás doprovází už celá staletí. Pro řadu z nás se stal neodmyslitelnou součástí života. I přes osvětu o jeho škodlivosti pro uživatele i jeho okolí, je milovníků těchto výrobků stále mnoho. V posledních letech se čím dál tím větší oblibě těší elektrické alternativy, které naše zdraví v porovnání s klasikou ohrožují méně a mimo to mají ještě spoustu dalších benefitů.

O škodlivosti zapalování víme poměrně krátce

Po celá staletí byl tabák považován za zdravý a lidé dokonce věřili v jeho léčivé účinky. O tom, že je inhalování cigaret škodlivé, se začalo hovořit teprve na začátku 20. století. Tehdy však nikdo těmto informacím kvůli válkám příliš velkou váhu nepřikládal a boj proti zapalování začal až od 50. let, nicméně výrobu těchto produktů neomezily ani nejrůznější restrikce.

Zapalování bylo možné téměř všude. Například do roku 1990 si lidé mohli dopřávat tento oblíbený rituál i na palubě letadla. V Česku bylo až do přijetí protikuřáckého zákona v roce 2017 naprosto běžné užívání takových výrobků i v restauracích.

Problém ale je, že tento zlozvyk neškodí pouze uživateli, nýbrž také lidem v jeho blízkosti. Z těch se kvůli zapáchajícímu dýmu stávají pasivní uživatelé. Pakliže jsou tomu vystavování dlouhodobě, mohou se stát rovněž závislými na nikotinu. Není tedy divu, že se užívání těchto výrobků stále více omezuje.

S moderními alternativami je omezeních méně

Nedokážete vydržet bez nikotinu, ale nebaví vás vybíhat z uzavřených prostor ven? Příjemným řešením jsou elektrická zařízení na zahřívání tabáku. Oproti klasice svou náplň nespalují, díky čemuž neuvolňují různé toxické látky jako je

  • dehet

  • oxid uhelnatý

a navíc jejich používání tak ve většině případů není zakázané ani třeba v restauracích.

Toto však není zdaleka jediný benefit, kvůli kterému mnozí na alternativu přecházejí. Při jejich používání nehrozí zapáchající oblečení, zažloutlé prsty ani zuby a lákavá je rovněž absence popela. Zařízení značky Pulze mimo to disponuje také různými praktickými vychytávkami. Disponuje volbou intenzity zahřívání náplní i intenzitou chuti, má zabudovaný čistící nástroj a výdrž až 20 použití na jedno nabití.

Lákavá je pro mladou generaci nejen možnost dopřát si náplně různých příchutí, které jsou u klasik už pár let zakázané. Pulze nabízí svým zákazníkům výběr ze sedmi příchutí, tudíž si vybere opravdu každý. Konkrétně se jedná o:

  1. Rich bronze: tabák nejvyšší kvality s trojitým filtrem a intenzivní chutí

  2. Polar green: svěží mentol

  3. Capsule Forest purple: příchuť lesního ovoce

  4. Ice: svěží mátová příchuť

  5. Capsule Summer red: příchuť vodního melounu

  6. Balanced blue: autentická chuť

  7. Capsule polar: po stlačení speciální kapsle přidáte mentolovou příchuť

Autor: Lucie Dvořáková

Publikováno: 14. 10. 2022 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: cestovatel

Autor: Lucie Pospíšilová