Devadesátá léta prosakují do módy i světa krásy

0

Přemýšlíte nad tím, co si do šatníku pořídíte nového? Nemusíte jít podle toho, co vám poradila kamarádka nebo známá, můžete dát na to, na čem se shodují módní stylisté a návrháři. Ti totiž mají v módních trendech naprosto jasno. Říkají, že se do popředí dostávají devadesátá léta, která ostatně prosakují nejen do módy, ale také do světa krásy.

Móda podle starých romantických komedií

Výrazné módní doplňky, batikovaná trička, denim, kam se podíváte, a samozřejmě kožené pásky, které zvýrazňují pas a také vytváří siluetu takzvaných přesýpacích hodin. To všechno jsou aktuální trendy, které jsou v módě. Respektive jsou to trendy pocházející z devadesátých let minulého století, které se po nějaké době znovu probudily a dostaly do módy.

Pokud se nyní chcete obléknout tak, jak napovídají módní trendy, inspirací vám mohou být staré romantické komedie. I když každý pojednává o něčem jiném, módní prvky mají zcela stejné. V nejlepším případě se podívejte na takové komedie, které byly natočen do roku 2000.

Devadesátá léta nově také ve světě krásy

To, že se móda jako taková inspiruje právě devadesátými léty, není nic nového. Co je však nové, je, že devadesátky se dostávají také do světa krásy. Spousta lidí se při výběru nového střihu u kadeřníka zamýšlí nad změnou, nakonec však mohou tíhnout k tomu, co znají ze svého mládí.

Pokud bychom měli zmínit trendy účesy letošního roku, řekneme, že hitem jsou výhradně krátké ofiny, zapletené účesy, ale také takzvaná záclonková ofina. U manikúry letí takzvaná „špinavá manikúra”, která netkví v ničem jiném než v tenkých proužcích na koncích nehtů.

A jak je na tom bydlení?

Když už jsme načrtli módu jako takovou, ale také krásu, stojí za zmínku také bydlení. Zde se kombinuje moderna s vintage stylem čili i zde se můžete inspirovat tím, jak vybavená byla domácnost vašich prarodičů nebo rodičů v dobách před rokem 2000.

Publikováno: 30. 01. 2023

Kategorie: stylař

Autor: Lucie Pospíšilová