Chystáte se do přírody? Víme, jaké vybavení potřebujete k přežití i pro zábavu

Už jste přemýšleli nad tím, jak strávíte příští dovolenou? Možností je víc než dost, ale položte si otázku – nebylo by fajn, udělat menší změnu a místo obvyklého plážování vyrazit s rodinou nebo přáteli někam do přírody? Jak je to už dlouho, co jste si udělali romantické prázdniny na horách? Spánek pod širákem a zpěv u táborového ohně má pořád něco do sebe a určitě se skvěle pobavíte. Neměli byste však zapomenout na pořádné vybavení. Ať už se vydáte do Beskyd nebo rumunských Karpat, vždy se musíte připravit na to, že vám příroda s chutí naservíruje nepříjemné překvapení v podobě náhlé změny počasí.

Pozorujte přírodu i v noci

Ačkoliv si možná myslíte, že příroda usíná společně s vámi, ve skutečnosti se venku dějí věci, se kterými vás blíže seznámí kvalitní termokamera. Milovníci nevšedních zážitků již termokameru mají, ale pochopitelně vás může odradit vyšší pořizovací cena. V takovém případě jistě oceníte prvotřídní nabídku - chcete-li skvělé vlastnosti za přijatelné peníze, zvolte termovizi Pard.

Raději se vždy připravte na nejhorší

Outdoorové vybavení sice nepatří k nejlevnějším položkám a za kvalitu si většinou připlatíte, ale s trochou štěstí se vám do cesty připlete výhodný kup. Na internetu je naštěstí kvalitních produktů nespočet a z pohodlí domova seženete vše od outdoorového oblečení až po nafukovací matrace. Pro jistotu jsme pro vás sestavili sestavili praktický přehled věcí, které byste doma neměli zapomenout. Funkční oblečení je základ. Na horách je teplota vrtkavá a během několika hodin může výrazně spadnout. Před zimou vás efektivně ochrání termoprádlo a vhod přijde i teplá čepice. O anatomicky tvarovaných botách se snad zmiňovat nemusíme – chcete-li si z lesa odnést nezapomenutelné zážitky a ne mozoly, rozhodně obuv nepodceňujte. Chystáte-li se v přírodě nocovat, vezměte si s sebou spací pytel. Při výběru nezapomeňte zohlednit nejen cenu, ale především materiál a parametry, které udává výrobce. Uváděná extrémní teplota neznamená, že vás v ní spacák zahřeje jako ústřední topení. Nepatříte-li mezi otužilce, orientujte se raději podle udávané komfortní teploty. Proměnlivost počasí jsme zmínili, a právě proto byste se měli připravit na to, že vás může zastihnout celonoční pršení. A právě v takových momentech přijdou po ruce rodinné stany, které vám poskytnou střechu nad hlavou.

Publikováno: 18. 11. 2022

Kategorie: cestovatel

Autor: Lucie Pospíšilová