Na Klamovce se setkáte s velmi bohatou historií

Pokud chcete žít tam, kde je historie věčně živá, nabízí se pátá z pražských čtvrtí. Co je na ní tak zajímavého? Znalci dějepisu dobře vědí, že tady žila šlechtická rodina Clam-Gallasů, po níž zůstal bohatý anglický park a řada dalších atraktivních odkazů.

Při výběru vhodné lokality samozřejmě není žádný důvod ke spěchu. Všechna pro a proti se musí řádně promyslet. Platí však, že na Praze 5 je těch plusových bodů opravdu hodně. Pojďme proto nahlédnout do míst, která nabídnou velmi útulné bydlení v blízkosti přírody. Tedy místo, které je vhodné i pro klidný rodinný život.

Příroda bude vždy nablízku

Není to jen slavný park, ale také Husovy sady nebo Ladronka. Zelených míst je v okolí celá řada a záleží jen, kam si naplánujete svou odpolední procházku. Bydlení na Praze 5 je spojené s plnohodnotnou občanskou vybaveností. Obchody, sportoviště, ale také školy nebo restaurace, to vše budete mít v docházkové vzdálenosti. Proč tedy ještě cestovat do jiných pražských čtvrtí, ať už kvůli práci nebo zábavě?

Velkou výhodou je také pestrá síť cyklostezek, díky nimž si užijete aktivního sportování o volných sobotách. A na společné zahradě můžete naplánovat akci s vašimi novými sousedy. Jinými slovy, v tomto místě vám nebude nic chybět.


Vyberte si byt podle svých představ

Když se řekne Klamovka, mnoha lidem se vybaví právě městská zeleň, která je zde dominantní. Nízkopodlažní zástavba vám umožní být v kontaktu s přírodou každý den.

Z jakých bytových jednotek si můžete vybírat? Pro nenáročné mladé páry, které ještě neplánují rodinu nebo také jednotlivce jsou zde bytové jednotky 1+kk, které nabídnou necelých čtyřicet metrů čtverečních prostoru. Zvolit si lze také větší byt, záleží na osobních preferencích. Připraveny jsou i varianty 3+kk nebo 4+kk, kde je až sto metrů čtverečních místa.

Publikováno: 27. 07. 2023

Kategorie: rádce

Autor: Jana Bíláčková