I na podzim můžete vypadat elegantně

Během podzimního období mnoho mužů volí stejný outfit, který není ničím výjimečný. Často jsou to jen kalhoty, jednoduché tričko s mikinou a jako svrchní oblečení přechodná bunda. Styl je na ústupu a více než na něj se dbá na pohodlí a komfort v oblečení.

Zachraňte to s košilí

Košile je velmi elegantní pánské oblečení, které je však oblíbené jen u hrstky mužů. Ti ostatní při pohledu na ni vidí nepohodlnost, která se s tričkem nedá ani srovnat. Rozhodně se však nedá srovnat ani elegance, která vyzařuje z pánské košile. Bez perfektně padnoucího košile není žádný muž mužem, avšak to platí pouze v případě, že si vyberete vhodnou velikost, střih či barevnou kombinaci. Pánské košile se dají nosit na celou řadu míst a příležitostí. Pokud víte dopředu kam s ní, snadněji se Vám bude vybírat vzor či barva. V případě výběru košile do obchodního prostředí a na místa, kde je oblek nezbytnou podmínkou, volte spíše jemnější barvy a košile bez vzorů, respektive s velmi jemným vzorem. Co se týče délky rukávů, tak skutečně elegantní muž si nikdy nezvolí košili s krátkým rukávem na příliš formální místa. Jednoduše krátký rukáv není určen na elegantní vzhled a to platí i v případě, že je venku příliš teplo. Pokud jste se rozhodli pro košile, pak nakupujte promyšleně. Každá košile musí být svým vzezřením relativně neutrální, neměla by být příliš výrazná na to, abyste si ji mohli dát jen na jedno místě či jen k jednomu typu oblečení. Základem každého šatníku je bílá košile, také je to však i modrý odstín. Pokud byste měli chuť na něco víc extravagantní, pak by to mohla být červená, tyrkysová či zelená barva, které jsou skutečně více netradiční. K obleku se však spíše hodí pánské košile v neutrálních odstínech.

Svetr na košili

Muži mají často problém vybrat si pro sebe svetr. Všechny pánské svetry jsou totiž střihově užší, což je pro mnohé nepohodlné, avšak často je to jen o zvyku z jejich nošení. Porovnávat svetr a mikinu nemá příliš smysl. Svetr je mnohem elegantnější, více vhodný i na formální místa a určený mužům, pro které je jejich vzezření nezbytným způsobem, jak si udržet dobré renomé a jak případně zaujmout. Svetry ke košilím by měly být jednobarevné, ne příliš výrazné, aby právě košile vynikla. Měly by mít výstřih do V, abyste spolu s košilí v nich cítili komfortně.

Svetr nebo pánské sako

Pokud byste nechtěli svetr, můžete sáhnout po saku. Pánská saka jsou sice ještě více elegantní, ale na trhu je dostatek sportovních verzí tohoto oblečení a není problém je kombinovat ani se stylovými neformálními botami. Pro chladné a deštivé počasí, které je pro podzim typické, většinou volíme pevnější obuv. Z letních plátěných tenisek přecházíme na pevnější a materiálem odolnější sportovní obuv. Stále se budou nosit vyšší kotníkové tenisky. Na trhu je dostupná neuvěřitelná paleta pestrých barev, čili stačí jen zvolit správnou kombinaci hodící se k vašemu podzimnímu šatníku. Upouští se však od bílé barvy, více se nosí tmavé - černé, šedé či hnědé, z důvodu minimálně praktického.

Kožené boty

Pánové, kteří upřednostňují elegantní módu, rádi sáhnou po kožených polobotkách. Tuto sezónu se budou nosit zejména odstíny hnědé barvy, která ladí i k riflím. Hitem jsou hlavně boty s kulatou špicí, s nějakým zajímavým detailem. Určitě zahoďte špičáky, či hranaté obludy. Důraz se klade na kvalitu zpracování a šití. Velkým hitem jsou semišové pánské mokasíny bez tkaniček. Vypadají snadno a velmi vkusně, hodí se i ke casual oblékání, v kombinaci se sakem nebo kabátem vypadají velmi dobře. Navíc jsou pohodlné a obouvají se jednoduše nazutím. Máte na výběr z jednoduchých variant, až po různé aplikace, proužky, třásně. Zemité barvy vládnou i podzimní obuvi, dominují odstíny hnědé a šedé. Pro odvážnější pány, kteří si zakládají na menší či větší dávce extravagance, móda nabízí kotníkové kožené holínky, něco jako vojenské kanady. Jsou vhodné pro běžné nošení, ale na molech se v nich promenádují fešáci v oblecích. Je jen na vás, jak je zkombinujete.

Publikováno: 26. 03. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: podnikatel

Autor: Lucie Pospíšilová

Tagy: boty | košile | pánské oblečení | svetr