Pánové, jak se obléknout na setkání s obchodními partnery?

Není tajemstvím, že obchodní vztahy jsou důležité, a to v jakémkoli byznysu. Jenže aby došlo k jejich udržení na kvalitní úrovni, kromě posílání reklamních předmětů je třeba udělat další věc – dobře se obléknout na setkání se zástupci obchodních společností a partnerů. Protože šaty dělají člověka a člověk chce udělat vždycky dobrý dojem, není tak?

Muži mají jednodušší pozici?

Když se podíváme na oficiální oblékání, zdá se, že muži to mají v tomto ohledu poněkud jednodušší než ženy. Mají totiž jen omezené množství toho, co si na sebe mohou vzít. Dalo by se říct, že mohou sáhnout jenom po obleku. Jenže když se na oficiální mužské oblékání podíváte blíže, zjistíte, že to není tak snadné, jak se na první pohled zdá být. Pokud totiž jako muž chcete zaujmout, nabízí se nejen jít podle dress codu, ale také musíte brát v potaz situaci, na kterou jdete.

Když jdete na snídani

Není výjimečné, že se lidé setkávají na snídaních. Obchodní vztahy se probírají velmi dobře z rána, kdy hlavu zatím nezatěžuje řada dalších věcí. Na takových ranních obchodních setkáních se vyplatí sáhnout po obleku, který bude světlejších barev. Jestliže nechcete jít v obleku, upřednostněte blejzr, který bude mít kostkovaný vzor. Neubere to na eleganci a trochu to okoření první dojem z vás. Nevhodné jsou příliš tmavé barvy a už vůbec ne oblek, který by byl černý s lesklým efektem. Takové modely se hodí spíše na večerní a vysoce formální akce.

Když jdete na veletrh

Pokud teprve chcete navázat obchodní vztahy a míříte na veletrh, nabízí se otázka, co v takovém případě volit. Vhodnou volbou jsou obleky v šedé nebo modré barvě, naopak nevhodné jsou jiné věci než oblek. Je však pravdou, že zmiňovaný formální oděv musí skutečně dobře padnout. Člověk musí působit velmi reprezentativně, jinak se takových akcí ani nemusí účastnit. Prezentuje své produkty a ty musí být prezentovány skutečně relevantním a na první pohled schopným člověkem.

Publikováno: 30. 11. 2022

Kategorie: podnikatel

Autor: Lucie Pospíšilová