Jak ušetřit při tisku: Originální vs. neoriginální tonery

Zaznamenali jste, že vám vzrostly náklady za tisk a rádi byste ušetřili? Hlavní položkou jsou tonery, jejichž ceny se mohou lišit o stovky až o tisíce korun. A nabízí se otázka, zda má smysl nakupovat originální, když jsou k mání i výrazně levnější varianty. Odpovědi se dočtete v tomto článku.

Originální, renovované a kompatibilní – jaký je mezi nimi rozdíl?

Definici originálního toneru nemá smysl rozebírat – většinou ho vyrábí přímo výrobce nebo jeho licencovaný partner. Jako příklad lze uvést tyto kvalitní tonery Samsung. Kompatibilní tonery jsou také nové, ale pochází z produkce jiných firem. Renovované již byly minimálně jednou použité a poté opět znovu naplněny. Setkáte se s nimi také pod jinými názvy – prodejci je nabízí i jako repasované či recyklované.

Jak je to s cenami aneb jaký typ je nejlevnější?

Nejdražší jsou originální tonery, levnější recyklované a cenově nejdostupnější ty kompatibilní. Z hlediska spolehlivosti je pořadí přesně naopak. Velkou výhodou originálních náplní je vysoká spolehlivost. Nejporuchovější jsou recyklované, a to především od výrobců, kteří k renovaci nepřistupují svědomitě a namísto výměny komponentů a ponechání plastového obalu jen dosypávají tonerový prášek. Obvykle se renovují kompatibilní tonery, protože spousta výrobců osazuje originální tonery čipem, který zamezuje jejich dalšímu použití.

Kompatibilní tonery jako volba rozumu

Nechcete-li zbytečně utrácet za originální náplně do tiskárny a zároveň se trochu obáváte kvality repasovaných tonerů, používejte kompatibilní. Obrátíte-li se na specializovaného prodejce, který má v nabídce náplně od prověřených výrobců, ušetříte nemalou částku, aniž by to bylo na úkor kvality tisku. Levné tonery Canon, HP, Brother, XEROX, OKI a další značky najdete například u známého prodejce s pětadvacetiletou tradicí tonerpartner.cz.

Publikováno: 23. 09. 2017

Kategorie: geek

Autor: Lucie Pospíšilová

Tagy: kompatibilní tonery | renovované tonery