Tipy a rady k žádosti o ruku

Svatba je důležitým dnem, který má často mnoho žen až pohádkově vysněný. Této slavnostní události však předchází žádost o ruku. Ta by neměla být o nic méně slavnostnější. Přece jen je to chvíle, kterou si budete oba pamatovat celý život. Inspirujte se radami a udělejte si i tento den nezapomenutelný.

Trocha historie

O prvních prstenech padla zmínka už dávno v minulosti. Říkalo se, že například Římanky nosily prsten jako pozůstatek otrockých okovů. Dlouhou dobu pak nosily zásnubní a snubní prsteny jen ženy. První zásnuby s oficiální žádostí a prsten jsou datovány k roku 1477, kdy žádal o ruku Maxmilián Habsburský svou ženu Marii Burgundskou.

Jak vybrat prsten

Nejtěžším krokem je výběr prstenu. Ten by se měl ženě líbit, měl by mít správnou velikost a vypovídat o lásce muže. Muži často vybírají zásnubní prsten s diamantem. Nemusíte se však bát ani jiných drahých kamenů.

Můžete si půjčit stávající prsten vaší partnerky a posléze jej změřit nebo vzít přímo s sebou k nákupu. Stejně tak můžete své nastávající změřit prst, když spí. Někdy je koupě správně velkého prstenu opravdu oříškem. Mnoho prstenů však jde i později upravit, zmenšit, případně zvětšit.

Cena prstenu

Málokdo řeší cenu zásnubního prstenu, rozhodně by se budoucí nevěsta neměla ptát, kolik prsten vlastně stál. Zajímavostí však je, že například v Americe se do zásnubního prstenu s diamantem investuje částka o výšce tří měsíčních platů muže.

Výběr místa

Dalším důležitým krokem je výběr místa, kde svou milovanou požádat. Buď to může být místo, které je pro vás oba důležité nebo se může jednat o romantické místo, které si o žádost přímo říká. Mezi obvyklá místa patří například Eifellova věž v Paříži, písečná pláž v tropech nebo třeba romantický zámek nebo hrad.

Na co si dát pozor

Zkuste svou žádost o ruku vymyslet tak, aby žena nepřišla o ten moment překvapení. Zásnubní prsten schovejte doma tak, aby ho nenašla a nezapomeňte tento luxusní šperk s drahokamem doma, když se chystáte na výlet nebo na dovolenou, kde se to má stát.

Snažte se vytvořit romantickou atmosféru a udělejte z této chvíle nezapomenutelnou. Věřte, že na ni budete často vzpomínat. Klidně můžete ženě dát i květinu, pokud chcete být opravdu romantik, tak si při žádosti i klekněte a držte ženu za ruku. Požádejte ji celým jejím jménem a můžete jí u toho vyznat i svou lásku. Poté si užijte jen očekávané a libozvučné „ano“.

Publikováno: 02. 08. 2020

Kategorie: rádce

Autor: Lucie Pospíšilová