Sázka na moderní nerezové komíny se vyplatí

V případě, že ve svém domě potřebujete renovovat komín, je určitě dobré si rozmyslet, zda zvolíte klasické šamotové řešení, nebo dáte přednost jiným variantám. Z mnoha hledisek se velmi dobře jeví zejména nerezové komíny. V čem tkví jejich hlavní přednosti?

Nemusíte řešit druh paliva

Pokud zvolíte komínové vložky, které jsou vyrobené z nerezového materiálu, je prakticky jedno, čím doma budete topit. Nerezové komíny jsou totiž plně použitelné pro všechny druhy paliv. V případě, že zrovna chcete přecházet z topení uhlím na ekologičtější (a dnes už možná i levnější) dřevo, nerezový komín vám toto samozřejmě umožní bez nutnosti nějakých zásadních změn a stavebních úprav.

Dobré proudění spalin

U vložkování komínů je vždy důležité, aby zařízení bylo schopno perfektně odvádět vzniklé spaliny a nedocházelo k jejich hromadění uvnitř objektu. Moderní nerezové komínové systémy jsou toho schopny, neboť mají celistvou strukturu se symetrickým průřezem, tudíž je odtah spalin naprosto plynulý a intenzivní.

Rychlá realizace

Pro komíny, jež mají nerezové vložky, platí, že je jejich výstavba mnohem rychlejší nežli u starších typů těchto staveb. Montáž se dá navíc zvládnout bez zbytečného zaneřádění okolního prostředí, což jako majitelé nemovitosti jistě náramně oceníte.

Dlouhá životnost

Pakliže je vložkování komínů z nerezových materiálů provedeno odborně a pečlivě, vydrží vám nový komín desítky let. Nesmíte samozřejmě zapomenout na pravidelnou revizi, která je dokonce přímo stanovena právními normami. Čištění komínů by se mělo u běžných nemovitosti provádět minimálně jednou ročně, a to ideálně před začátkem hlavní topné sezony, což však nemusí být pravidlem. Mějte na paměti, že důkladná péče o komín zlepšuje jeho provoz a zvyšuje bezpečnost obyvatel objektu.

Publikováno: 23. 08. 2021

Kategorie: rádce

Autor: Lucie Pospíšilová