Jak na e-shop na WordPressu?

WordPress je výkonná a všestranná platforma pro vytvoření webu elektronického obchodu. Pomocí WordPressu můžete vytvořit obchod, který bude vypadat profesionálně a bude přizpůsoben vašim konkrétním obchodním potřebám. Ať už s e-shopem teprve začínáte, nebo jste zkušený majitel e-shopu, WordPress vám poskytne nástroje, které potřebujete ke zprovoznění e-shopu.

Nejprve se rozhodněte, jaký typ e-shopu chcete provozovat. WordPress nabízí řadu motivů a zásuvných modulů, které vám umožní vytvořit obchod s požadovaným vzhledem a funkcemi. Můžete si vybrat jedno z mnoha dostupných témat zdarma nebo si zakoupit prémiové téma pro pokročilejší funkce. Motivy lze přizpůsobit pomocí různých zásuvných modulů a widgetů, které dodají vašemu obchodu jedinečný vzhled.

Jakmile si vyberete téma, budete muset nainstalovat zásuvný modul, abyste umožnili funkci elektronického obchodu. Nejoblíbenějším pluginem pro elektronický obchod pro WordPress je WooCommerce, který umožňuje vytvořit internetový obchod s nákupním košíkem, stránkami s produkty, pokladnou a zpracováním plateb. WooCommerce nabízí širokou škálu funkcí a snadno se používá. Můžete najít i další WooCommerce pluginy pro e-shopy, které nabízejí pokročilejší funkce a možnosti přizpůsobení.

Po instalaci zásuvného modulu pro elektronický obchod je třeba vytvořit stránky s produkty. To bude zahrnovat přidání popisů produktů, obrázků a informací o cenách. Můžete také vytvořit kategorie, přiřadit k nim produkty a nastavit doporučené produkty. V závislosti na použitém zásuvném modulu můžete také přidat další funkce, jako jsou recenze zákazníků, hodnocení produktů a další.

Jakmile budete mít stránky produktů nastavené, budete muset nakonfigurovat zpracování plateb. Většina pluginů pro elektronické obchody nabízí integraci s oblíbenými platebními branami, jako jsou PayPal a Stripe. U vybrané platební brány si budete muset založit obchodní účet a poté nakonfigurovat plugin pro přijímání plateb. Dobrou volbou jsou například pluginy pro WooCommerce GoPay či WooCommerce Comgate od Toret.cz.

Nakonec budete muset nastavit možnosti přepravy. To bude zahrnovat zadání zemí, do kterých posíláte zásilky, a také způsobů a sazeb dopravy. Budete také muset určit zásady pro vracení zboží a další zásady zákaznického servisu. Chcete-li do možností přidat i Zásilkovnu, využijte WooCommerce Zásilkovna plugin.

Pokud věnujete čas nastavení svého e-shopu ve WordPressu, budete moci svým zákazníkům nabídnout kvalitní online nakupování. Se správným tématem, pluginy a možnostmi zpracování plateb můžete vytvořit obchod, který bude skvěle vypadat a fungovat. Pomocí WordPressu můžete vytvořit e-shop, který vám pomůže rozvíjet vaše podnikání a oslovit více zákazníků.

Publikováno: 03. 08. 2021

Kategorie: podnikatel

Autor: Lucie Pospíšilová