Kdy a k čemu nenosit šle?

Co se v posledních letech jasně dostává do módy? Možná budete překvapeni. Je to součást oděvu, který byl samozřejmostí hlavně v minulosti. Nyní se ale opět výrazně dostává do popředí. Jsou to pánské kšandy. Pokud také přemýšlíte nad tím, že si jich několik koupíte, je dobré mít povědomí o módě a o tom, kdy se vám skutečně budou hodit. Jsou totiž i jasné situace, kdy šle nenosit. Jestliže se nechcete ztrapnit ve společnosti moderních mužů, čtěte dále a budete přesně vědět, kdy je nechat ve skříni.

Kalhoty s poutky

Jasné a univerzální pravidlo, které v kombinaci s kšandami platí a platilo vždy. Pokud máte doma jenom kalhoty, které mají poutka, je vám použití šlí zapovězeno. Pamatujte na to. Na druhou stranu je dobré připomenout, že najít kalhoty bez poutek je téměř nadlidský úkol. Jsou ale i obchody, kde je lze najít. Příkladem je Trendhim.cz, zaměřený výhradně na pánskou módu a pánské doplňky. Lákadlem je jak bohatý výběr, tak i ceny. U nich musíme zmínit, že v případě nákupu neplatíte poštovné, stejně jako je zdarma i případné vrácení zboží, pokud:
  • vám nebude sedět,
  • se vám nebude líbit,
  • ho budete chtít vrátit z jiného důvodu.

Střih kalhot

I ten rozhoduje o tom, jestli si šle vzít, nebo je raději nechat doma. Pokud módě příliš nerozumíte, je nejvyšší čas si vše dokonale nastudovat. A to z důvodu, abyste si nevzali šle k italským, popřípadě německým kalhotám. Ty jsou svým střihem určené výhradně k tomu, aby byl zvolený pásek a nic jiného. To ale nejsou jediné druhy střihů. Pozor také na to, zda si kupujete anglické konfekční kalhoty. Pokud jde o kvalitního výrobce, nebo jde o jejich šití přímo na míru, tak si buďte jisti, že ani k těm se šle rozhodně nehodí a nesmí se používat.

Na pásek zapomeňte

Šle mají primárně svůj jasný a praktický důvod. Ten vychází z minulosti a je spojený s tím, že je muži používali jednoduše proto, aby jim nepadaly kalhoty. To znamená, že byly alternativou klasického pásku. A přesně takto na ně musíte pohlížet i v současné době. Moderní šle jsou totiž nošeny právě proto, aby pásek nahradily. Je tedy nepřípustné vzít si kalhoty, připnout si k nim šle a následně nasadit pásek. Takto raději nevycházejte z domu, jelikož budete terčem posměchu i od těch, kteří módě zase až tak příliš nerozumí.

Kšandy noste jenom tak, jak se nosit mají

Mnoho mužů si myslí, že budou moderní ve chvíli, kdy si šle připnou na kalhoty, ale už si je neumístí na ramena. Jednoduše je nechají volně plandat. Zapomeňte na to, jelikož takto se kšandy skutečně nenosí. Není to ani moderní, stejně jako to není ani stylové. Dokonce je to i nepraktické. Když už nechcete klasický outfit, není problém vzít si kšandy jenom tak ke košili, třeba i té volnočasové. Vždy by ale mělo být patrné, že je máte za účelem, aby držely kalhoty. I když primární účel je spíše módní.

Publikováno: 28. 09. 2017

Kategorie: stylař

Autor: Lucie Pospíšilová

Tagy: jak nosit kšandy | kdy nosit šle