Pánové, léto je na dohled. Naučte se nosit šortky neboli kraťasy

Konec zimy se blíží a namísto jara se pravděpodobně opět dostaví mírnější léto. Což pro nás znamená jediné – měli bychom provést důkladnou inspekci šatníku a zkontrolovat, jestli máme v pohotovosti základní kámen letního outfitu. Pokud hádáte, že bude řeč o šortkách, nemýlíte se. Prozradíme vám, jak vybrat správný střih a jak je nosit. Doby, kdy byly šortky vyhrazeny dětem (to aby si neničily kalhoty), jsou naštěstí dávno pryč. Dnes se bez nich neobejdeme, nicméně pro některé muže jsou přesto poněkud podřadným oblečením a záměrně se jim vyhýbají. Jejich škoda. Vhodně zvolený model neudělá ostudu ani ve městě.

Jakou délku a střih šortek zvolit?

Spousta mužů netuší, jak si počínat při výběru délky nohavic. Přitom je to snadné. Chcete-li se oblékat dle současných trendů, noste stylové kraťasy o délce, která nepřesahuje koleno a současně je není kratší než 5 cm nad ním. Příliš krátké šortky působí velmi rozpačitě a tříčtvrťáky jsou totálně out. Klíčové jsou samozřejmě i další parametry – barva a materiál. Momentálně letí jednoduché kousky v základnách odstínech. V případě pánských chino šortek chybu určitě neuděláte. Zda sáhnete po provedení bez kapes, nebo s kapsami, je na vás.

Jednoduché chino kraťasy jsou trendy. | Foto: ozonee.cz

Pokud na vás ve skříni čekají nové tílka v jednobarevném provedení, bez obav si k nim pořiďte šortky se vzorem. Ovšem pozor – kombinace bohatě zdobeného trička a vzorovaných krátkých kalhot se považuje za velký prohřešek.

Kdy můžete kraťasy nosit?

Na záludnou otázku existuje jednoznačná odpověď. Šortky noste kdykoliv vám to umožní počasí. S výjimkou formálních akcí a důležitých schůzek, pro které se hodí reprezentativnější outfit. Jinak se v nich nebojte vyjít do ulic!

Publikováno: 18. 03. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: stylař

Autor: Lucie Pospíšilová