Nejsou autodoplňky jako autodoplňky. Které mají ochrannou a které zkrášlující funkci?

Svůj automobil můžete výrazně odlišit od ostatních automobilů, pokud se rozhodnete investovat do autodoplňků. I když většina z nich má zkrášlující funkci, mnohé z nich mají také ochrannou funkci, což ocení každý majitel vozidla. Díky autodoplňkům totiž vůz zůstává ve skvělém stavu a dlouhodobě vypadá jako nový. Pokud se také rozhodnete pro koupi autodoplňků, poradíme vám, jaké z nich mají ochrannou funkci a jaké mají spíše tu zkrášlující funkci.

Mnozí majitelé vozidel si kupují autodoplňky jen z toho důvodu, že se domnívají, že jimi odliší svůj vůz od ostatních vozů. Něco na tom je, jenže pravdou je také to, že autodoplňky vůz ochrání před oděrky, škrábanci a před jiným podobným poškozením.

Abyste neinvestovali do doplňku, který vás posléze zklame, vybrali jsme takové autodoplňky, které oceníte a které vás také překvapí.

Autodoplňky, které mají ochrannou funkci

Lišty na nárazník jsou typickým autodoplňkem, který se pyšní ochrannou funkcí. Oceníme je zejména při parkování na veřejných, patrových parkovištích, kde jsou řidiči extrémně nezodpovědní, bohužel. Kromě lišt na nárazník se hodí i prahové lišty, které zabrání oděrkům a škrábancům, dále také vany do kufru jsou typický autodoplněk, který má ochrannou funkci. Chrání perfektně zavazadlový prostor před těžkým a mnohdy také ostrým nákladem a na zimní období doporučujeme gumové vany.

Autodoplňky, které mají zkrášlující funkci

Do této skupiny patří zejména loketní opěrky, které sice dokážou zvýšit komfort při jízdě, ovšem jejich funkce je spíše zkrášlující. Dovnitř loketních opěrek je možné si schovat osobní věci nejen řidiče, ale také ostatních cestujících, což se hodí zejména v malém voze s menším množstvím přihrádek.

Dalšími v pořadí jsou autokoberce, které se většinou kupují v textilní podobě, aby krásně doladily interiér. Doporučujeme však investovat do gumových autokoberců, jelikož gumové autokoberce se lépe poperou s vodou. Nevznikají na nich plísně, později nezapáchají.

Publikováno: 01. 12. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: řidič

Autor: Lucie Pospíšilová