Za teplem si zajeďte obytným vozem

Podzim v našich končinách už není tolik vhodný pro koupání a opalování, leda byste se u toho chtěli otužovat. Více na jih si ale ještě můžete užít příjemnější teploty i sluníčko. Campervan vám dá při cestování svobodu.

Když zatoužíme po teple, může se jako nejjednodušší cesta zdát zájezd s cestovní kanceláří. Jenže se musíme zároveň smířit se spoustou omezení, průvodce diktuje časy odjezdů, cíle výletů i to, jak dlouho se kde zdržíme bez ohledu na nás. Kde se nám líbí se tak zdržíme jen chvíli a naopak na místech, která nám nic neříkají, je naplánováno mnohem více času. Když ale vyrazíme na dovolenou s obytnou dodávkou, rozhodujeme o svém čase pouze my sami. Kdy budeme vstávat, kdy jíst, kdy pojedeme na výlet i kdy se z něj vrátíme, to vše si organizujeme po svém. Půjčit si obytný vůz a vyrazit na pár dní nebo prodloužený víkend třeba k moři je stále oblíbenějším řešením, jak si odpočinout od stereotypu a užít si volno podle svých představ.

Stanování nabízí také svobodu a každý den můžeme být jinde, o pohodlí už ale moc mluvit nelze. Tvrdá karimatka, zima, vlhko a minimální komfort nejsou pro každého a přeci jen se lépe stanuje v horkém létě než na podzim. Campervany nabízí stejnou svobodu, jako cestování jen se stanem, ale mnohem více pohodlí. Rozmary počasí už vás nezaskočí, není nutné se jimi jakkoli stresovat. Pokud prší, zavřete za sebou dveře a počkáte v suchu, až se déšť přežene. Mnoho modelů obytných vozů je připraveno pro celoroční pobyty a ráno vás tak může čekat i pohled na zasněžené hory, když vás zrovna neláká moře.

Někdy nestačí vybrat si dovolenou z katalogu a na místě pak zjistit, jak moc se liší realita od původních obrázků. Výhodou cestování s obytným vozem je nejen volnost a pohodlí, ale nemusíte ani neustále balit a vybalovat, vše máte po celou dobu cesty při ruce. Odkládací plochy, úložné prostory i vestavěná a plně funkční kuchyňka vám zajistí skvělé prožití volných dní a možnost dát si snídani třeba i v poledne.

Publikováno: 04. 11. 2021

Kategorie: řidič

Autor: Lucie Pospíšilová