Modely značky Kia zaujmou každého motoristu

Trh s automobily je v České republice plný jihokorejských, japonských, německých či francouzských vozů a vybrat si mezi nimi bývá kolikrát složité pro toho, kdo se v autech příliš neorientuje. Proč si zvolit třeba značku Kia?

Kia CEED

Když jihokorejská firma Kia v roce 1944 začínala, přišla nejprve s výrobou bicyklů. Nikdo tenkrát netušil, že o sedmdesát let později bude patřit k předním výrobcům osobních automobilů ve světě. Ale stalo se a značka Kia patří mezi oblíbená rodinná a sportovní auta. Mezi nimi vyniká zejména model Kia CEED, jenž je zástupcem nižší střední třídy vozidel. Vyrábí se ve třech karosářských variantách jako pětidveřový hatchback, pětidveřové kombi a třídveřový hatchback. Jednotlivé modely jsou navrženy tak, aby z nich řidič měl co nejvíce. Nechybějí ani nejmodernější vychytávky.

Kia Sportage - krásné SUV

Příznivci SUV vozů jistě uvítají model Kia Sportage, který se na český trh dostal už v roce 2005 a který si získal srdce českých motoristů. Je to dáno zejména pohodlím, jež tento vůz nabízí. Je totiž maximálně prostorný, a to včetně zavazadlového prostoru, jenž je řešený opravdu velkolepě. Snadno se tak sbalíte i s rodinou na zahraniční dovolenou a můžete směle vyrazit do dálek za poznáním. Kia Sportage vás nezklame.

Kia Rio - automobil pro milovníky menších modelů

Nehledáte velké SUV a vystačíte si jen s malým autem, které bude výborně pohyblivé po městě? Kia Rio je pro vás tím ideálem, na který byste měli zaměřit svoji pozornost. Vyrábí se v pěti výbavových stupních, z nichž si určitě vyberete.

Kia Stonic - malé SUV

Velké SUV vám nic neříká, ale malý osobní vůz také nechcete. Pak je tu pro vás crossover Kia Stonic se stylovým vzhledem, což je model malého SUV, jenž technicky vychází z modelu Kia Rio. Sedačky má posazené výše, takže je z něho velmi dobrý výhled. Využijete ho zejména v hustém městském provozu, pro který je auto koncipováno.

Publikováno: 18. 08. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: řidič

Autor: Lucie Pospíšilová