Velká pomoc podnikatelům – virtuální kancelář

Že podnikání nebo status OSVČ není procházkou růžovou zahradou, zjistí každý v okamžiku, kdy okusí, jak chutná byrokratická zátěž. Nikdo se jí nevyhne hned na začátku, kdy musí vyřídit nejrůznější povolení a registrovat se na živnostenském úřadě. K této registraci nutně potřebuje adresu, neboli sídlo firmy. Sídlo společnosti může být shodné s adresou, na níž podnikatel bydlí nebo může jít o adresu, kde si zřizuje svou provozovnu. Pakliže jeho profese spadá do sekce řemesel, obchodních zástupců, umělců nebo stavařů, kteří tráví většinu svého pracovního času v terénu, nebo nemá-li člověk potřebu propojovat svůj office s vlastním soukromím, existuje varianta virtuální kanceláře.

Proč virtuální kancelář?

Už jste o ní někdy slyšeli? Virtuální kancelář trefí „dvě mouchy jednou ranou“. Za prvé dokáže dostát všem zákonným povinnostem a za druhé vám ušetří zaměstnance, čas i peníze. Ve srovnání s klasickou kanceláří jde o novátorský revoluční princip, kdy na jedné jediné adrese dokáží fungovat až desítky firem, které zvládnou obratně využívat princip asistenčních a recepčních služeb.   V praxi to znamená, že inovativní a finančně výhodný způsob provozování kanceláře průběžně probíhá, aniž byste museli být na uvedené adrese sídla firmy přítomni. Telefonní a korespondenční styk za vás vyřídí sličná asistentka, která zvládá provoz recepce pro několik subjektů zároveň.  

Prestižní adresa tvoří zisky

  Mít sídlo firmy v Praze se cení, co do hlediska prestiže a „značky“. Zároveň je registrovaná adresa v Praze výhodná z pozice případných kontrol orgánů s posláním revizní činnosti, neboť v přemíře daňových subjektů je zde náhoda a četnost daleko nižší, než v okresním nebo krajském městě.   Zařídit si virtuální kanceláře není nikterak složité. Stačí kontaktovat Central Office a vybrat si z nabízených sídel. Sídlo na prestižní adrese zvyšuje důvěryhodnost firmy a může tak podpořit její úspěch u potenciálních obchodních partnerů. K dispozici jsou důstojné prostory v architektonicky významných domech, stejně jako moderní byznys zóny v průmyslových a obchodních čtvrtích.

Publikováno: 02. 08. 2020

Kategorie: podnikatel

Autor: Lucie Pospíšilová