David Rusňák: Podporuji pouze projekty, kterým rozumím

David Rusňák je zakladatelem a vlastníkem investiční skupiny DRFG (David Rusňák Family Group), která se zaměřuje na investice do telekomunikací, nemovitostí, retailu i finančních služeb. Za rok 2017 skupina vykazuje aktiva přes 4 miliardy korun. Ale není to pouze o penězích, jak říká Rusňák. Sám totiž klade důraz na to, aby DRFG podporovala projekty a obory, kterým dobře rozumí, v lokalitách kulturně i geograficky blízkých. David Rusňák je rozený podnikatel. Vyrostl ve slovácké vesničce Labuty u Kyjeva a již od roku 2000 investoval vydělané prostředky do stavební chemie, poradenství k evropským dotacím i do vývoje softwaru pro továrny. V roce 2011 se rozhodl své rozsáhlé aktivity zastřešit a založil investiční skupinu DRFG. Více na webu: http://davidrusnak.cz/

DRFG upřednostňuje konzervativní investování

Investiční skupina DRFG se zaměřuje na výše zmíněné investice do telekomunikací, nemovitostí, retailu i finančních služeb. Mimo to spravuje také dva podílové fondy: nemovitostní a energetický fond. Ty jsou registrované u lichtenštejnské společnosti CAIAC Fund Management. U energetického fondu DRFG pracuje na budování silného a kvalitního portfolia. Podle diskuze s Pavlem Svoreněm má fond připraveno k nákupu pět fotovoltaických elektráren v hodnotě 1,9 miliard korun. DRFG se také podařilo dokončit teplárnu ve Šternberku, která produkuje teplo a elektrickou energii pomocí vysoce účinného a ekologického zplyňování biomasy. K dispozici je veškerá dokumentace, licence a další potřebná oprávnění. Skupina Davida Rusňáka také zcelila podíl v teplárně a je vlastníkem 100 % akcií.

Nemovitostní fond investuje výlučně do českých nemovitostí

Nemovitostní fond prokazuje, že není žádné letadlo. Stal se významným a úspěšným hráčem na trhu. Spravuje nemovitosti výlučně na území České republiky, které jsou k prodeji v ČR a Lichtenštejnsku. Skupina také zapracovala na změnách ve fondu a investovala do personálu a vylepšení softwarové základny. Jedná se o tzv. BMI revoluci, která umožní poskytovat komplexnější služby na mezinárodní úrovni.

Publikováno: 10. 12. 2018

Kategorie: podnikatel

Autor: Lucie Pospíšilová