Jak hubnout pomocí stravy

Ručička na váze se nepříjemně hýbe směrem nahoru a vy se chcete zase vrátit ke své hezké postavě? Kromě pravidelného cvičení se zaměřte i na stravu. Poradíme vám jednoduché triky, které vás dovedou až k vysněným tvarům.

Jak začít

Nejdřív se rozhodněte, že opravdu začnete. Neodkládejte hubnutí na dobu po narozeninové oslavě, neodkládejte hubnutí ani za týden, dokonce ani na zítra. Začněte hned. Ještě dnes můžete změnit svůj jídelníček, vybrat si cvičení, které vás baví a pořídit si členství ve fitness klubu. Připomeňte si, že čím dřív začnete, tím dřív dosáhnete vysněné postavy, zlepšení zdraví i fyzické kondice.

Naplánujte si jídelníček

Věděli jste, že správná strava je víc než polovinou úspěchu? Začněte u jídla a odlehčete svůj jídelníček. Nezapomínejte na potřebné bílkoviny, hlavně, pokud se věnujete intenzivnímu cvičení. Jídelníček by měl být nejen pestrý, ale taky vyvážený. K výpočtu ideálních hodnot vám pomůže kalorická kalkulačka, či ještě lépe váš osobní fitness trenér.

Přidejte vitamíny a minerály

Kromě stravy a pravidelného cvičení v posilovně, či účasti na sálových lekcí, se zaměřte i na to, zda vašemu tělu nechybí potřebné vitamíny. Vitamíny a minerály můžete doplnit zdravou stravou, čerstvým ovocem a zeleninou, ale taky například iontovými nápoji, zdravými tyčinkami nebo přímo doplňky stravy.

Vsaďte na jednoduchost

Možná vás to překvapí, ale u hubnutí vám nejvíc pomůže jednoduchost. Pravidelné cvičení, které vás bude bavit, doplňte pestrým jídelníčkem a máte téměř vyhráno. Je na vás, zda budete jíst třikrát denně, nebo vám vyhovuje jídlo pětkrát denně.

Doplňte jej cvičením

Důležité je, aby byl váš výdej vyšší než příjem. Proto je členství ve fitness klubu ideálním způsobem, jak se motivovat nejen k pohybu, ale také ke zdravému jídelníčku. Věřte, že pokud na sálové lekci zažijete posilování s vlastní váhou těla a nebudete se druhý den moct pohnout, uvědomíte si, že s danou váhou nejenže musíte, ale hlavně chcete něco dělat. Pravidelným cvičením bude své tělo navíc formovat do požadovaných tvarů a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Publikováno: 30. 01. 2022 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: sportovec

Autor: Lucie Pospíšilová