Matrace jdou ruku v ruce s kvalitním spánkem

Lidské tělo potřebuje v průměru osm hodin spánku denně k tomu, aby mohlo řádně fungovat a získalo všechnu potřebnou energii. S jistotou však lze říci, že v dnešní době se pouze těm vyvoleným podaří získat vytoužených osm hodin ničím nerušeného odpočinku. A vlastně se není čemu divit. Pokud i vy nepatříte mezi skupinu obdařených šťastlivců, pak se vám bude bezpochyby hodit kvalitní, spolehlivá matrace. Ať těch pár hodin stojí za to.

Tvrdá, nebo měkká matrace?

Při koupi nové matrace je nutno brát na vědomí určité faktory, které se postarají o to, aby byl váš spánek co nejkvalitnější. Hned prvním v pořadí je tvrdost. Na trhu dnes lze najít celkem sedm samostatných typů, od latexových či pěnových až po ty nejtvrdší dostupné kusy s nosností 150 kg. Naprosto běžným a nejčastěji voleným typem jsou takzvané středně tuhé. Sehnat ji můžete ve všech možných velikostech a mezi její výhody patří i funkce dostatečné podpory páteře. Udržuje vaše tělo ve zdravé rovině po celou noc. Dobrý tip – pro alergiky se doporučuje zvolit tužší typ. Nejen, že má tento druh vyšší tuhost, ale také prodyšnost.

Nezapomeňte na děti

Pokud zrovna očekáváte příchod nového člena rodiny nebo přemýšlíte nad vhodným dárkem pro své příbuzné, které tato nová životní kapitola čeká, dětská matrace může být skvělým, a hlavně velice praktickým dárkem. Pro věkovou kategorii do tří let lékaři doporučují zvolit typ bez anatomických zón, který je zároveň dostatečně vzdušný. Tvrdost by měla obvykle být střední až vyšší.

Puberťáci mají výběr snazší

Výběr matrace pro starší věkovou skupinu, zhruba od 12 až 13 let, je mnohem jednodušší, neboť jejich požadavky se z velké části přibližují nárokům vás dospělých. Je tedy na místě zainvestovat do dražšího kousku, protože se očekává, že jim bude sloužit minimálně pět, klidně i deset let. Pokud má váš dospívající syn či dcera zdravotní problémy týkající se páteře, není na škodu, probrat výběr matrace s jejich lékařem.

Publikováno: 11. 09. 2020

Kategorie: rádce

Autor: Lucie Pospíšilová