Jak bojovat s únavou vznikající v důsledku překyselení organismu?

Překyselený organismus je nucen vyčerpat energetické zásoby, které obvykle nejsou nikterak velké, protože člověk s nerovnováhou kyselin a zásad v těle zřejmě nefunguje v souladu s harmonickým životním stylem, ale zbytečně se přetěžuje a svému tělu tak odčerpává více energie, než kolik zvládne vytvořit.

Přetněte začarovaný kruh vyčerpání

Abyste měli dostatek energie pro zvládání každodenních povinností, je potřeba myslet také na sebe. Pravidelně si dopřát alespoň chvilku odpočinku a nestresovat se hloupostmi, které na váš život mají pouze minimální dopad. Samozřejmě je důležité mít dobrou práci, ale rozhodně byste v ní neměli nechávat své zdraví. Jestliže je vaše zaměstnání příliš stresující, zamyslete se nad tím, zda by nebylo lepší jej vyměnit. Ještě předtím si však dopřejte energetickou vzpruhu v podobě pravidelné dávky vitality z bylin. Přírodní bylinková kůra se postará o regeneraci vašeho těla a odvede z něho nežádoucí metabolity, pomůže eliminovat negativní důsledky překyselení organismu a vám se opět vrátí ztracená chuť do života.

Jaké bylinky jsou ideální pro nabytí síly?

Každý má samozřejmě své osvědčené životabudiče. Někdo dává přednost vlastnoručně nasušeným zásobám, jiný se raději vydá do obchodu. Byliny podporující energetickou soběstačnost organismu lze ale pořídit i na internetu. Dávejte ale dobrý pozor na jejich původ. Například kotvičník zemní známý pro svoji schopnost poradit si s energetickým deficitem a navodit dobrý pocit vitality, by měl pocházet ze zemí s dostatkem slunečních dní. Jižní státy jako například Bulharsko produkují vysoce kvalitní kotvičník, který si můžete dopřát i u nás. Popojedeme-li trochu dále na jiný kontinent, taková guarana by zase měla v ideálním případě pocházet z Jižní Ameriky, kde se také zrodila. Od náhražek pěstovaných v jiných částech světa dejte raději ruce pryč.

Důležitá je pravidelnost

Ať již si vyberete jakýkoliv bylinný zdroj energie, vždy byste měli myslet na to, že aby se projevily jeho účinky, je potřeba dát mu šanci v podobě dostatečně dlouhé doby užívání. V pravidelnosti je síla, což v případě bylinek platí dvojnásob. Ani v případě guarany či kotvičníku nemůžete očekávat, že se jejich účinky projeví po první dávce. Užívejte bylinky alespoň 14 dní a teprve poté proveďte první zhodnocení jejich působení. Jestliže ani po této době na sobě nic nepoznáte, zkuste je změnit. Ale ve většině případů jsou právě dva týdny dostatečně dlouhou dobou na to, aby se účinky našich malých rostlinných přátel projevily.

Publikováno: 30. 11. 2020

Kategorie: rádce

Autor: Lucie Pospíšilová