Menší a větší brácha. To jsou Škoda KAMIQ a KAROQ bok po boku

Po vozech typu SUV je na trhu velká poptávka, na což zareagovala také mladoboleslavská automobilka. Škoda Auto tak má ve své nabídce hned několik modelů, kdy mezi ten vůbec první patřil model KODIAQ. Jedná se však o velké SUV, které každý zákazník nevyhledává. Velmi žádanou kategorií jsou také menší provedení, která lépe zapadnou do evropských měst, jako jsou právě modely KAMIQ nebo KAROQ.

Moderní pojetí SUV

Právě modely KAMIQ a KAROQ nabídnou to, co většina zákazníků od SUV očekává. A to je výše umístěná sedačka pro snadnější nastupování a vystupování, a tedy s tím související lepší přehled o dění v provozu. Kromě toho jsou to také faktory, jako vyšší pocit bezpečí, který je dán právě výše umístěným sedadlem. Pokud se podíváte na ceník Škody Kamiq, tak zjistíte, že se jedná o menší, a tedy také levnější model. Přesto však nabídne moderní výbavu, která si nezadá s větším bratříčkem. Také zde totiž najdete:
  • Moderní interiér
  • Mnoho bezpečnostních prvků
  • Jízdní a parkovací asistenty

Tedy vše, co očekáváte od vozu, který je určen zejména do boje v městských ulicích. Bezpečnostní prvky zde jsou v hojném počtu i v aktivní podobě, což podporuje i celá řada jízdních asistentů. Je to třeba asistent udržování vozidla v pruhu nebo asistent změny jízdního pruhu, které samozřejmě najdete i ve větším modelu. Nechybí ale celá řada dalších asistentů, včetně asistentů pro parkování, díky kterým zaparkujete s menším i větším modelem hravě. Ceník Škody Karoq vám prozradí, co v jaké výbavě dostanete. Zvolit si přitom můžete hned několik výbav pro oba modely.

Jaký je mezi nimi hlavní rozdíl?

Pokud pomineme již zmiňovanou velikost, tak zatímco KAMIQ je opravdu spíše čistě městské SUV, tak u Škody KAROQ je to jinak. Zde si už můžete díky režimu off-road a možnosti připlatit si za pohon 4x4, dovolit vyrazit i na nezpevněné cesty.

Publikováno: 01. 12. 2021

Kategorie: řidič

Autor: Lucie Pospíšilová