6 pádných důvodů, proč začít studovat MBA

V každé kariéře se v určité fázi objeví moment, kdy se začnete sami sebe ptát: „Kam dál?“ Dosáhli jste určitého bodu a další vývoj je najednou složitější než doposud. Pokud se v této stagnační fázi nacházíte, nebo se do ní naopak dostat nechcete, zamyslete se nad výhodami studia MBA.

Jaké jsou hlavní přínosy studia MBA?

1. Vystřelíte svou kariéru do oblak

Nejčastějším a nejlepším důvodem pro studium MBA je jednoznačně profesní posun. Díky studiu MBA získáte nové znalosti a schopnosti, které budete moct uplatnit v praxi. Nové manažerské a strategické dovednosti se vám budou také hodit, až se budete ucházet o povýšení.

2. Rozvinete své manažerské schopnosti

Umět vést tým, zvládat složité situace, dokonale se orientovat ve svém oboru, dokázat rozpoznat talent u podřízených – to všechno jsou dovednosti, které se by měl mít ve svém portfoliu každý manažer.

3. Zvýšíte svou cenu na trhu práce

Absolventi MBA programu napříč všemi obory uvádějí, že se studium pozitivně odrazilo na výši jejich platu a celkové hodnotě na trhu práce. Možnost říct si o víc peněz rozhodně není k zahození.

4. Navážete cenné kontakty s kolegy a kolegyněmi z vašeho oboru

Networking je základ a kontakty jsou nejcennější artikl. Navažte tedy v rámci studia přátelství s těmi, kteří mohou stát na začátku vašeho dalšího profesního rozvoje.

5. Vyberete si studium podle své specializace

Nebojte se, že byste při studiu MBA marnili čas zbytečnostmi. Například pražský Business institut nabízí 19 MBA programů a vy si mezi nimi určitě vyberete tu, která je připravená přímo pro váš obor.

6.  Studujete online – šetříte svůj čas

Ať už nemáte času nazbyt nebo bydlíte dál od hlavního města, nevěšte hlavu. Business institut nabízí i možnost 100% online studia pro všechny své studenty.

Nepropásněte začátek nového semestru, který v Business institutu startuje už 1. října. A pro ty váhavé je k dispozici i možnost individuálního zahájení studijního programu.

Publikováno: 15. 09. 2021

Kategorie: podnikatel

Autor: Lucie Pospíšilová