Televizní reklama má svá pro i proti. Jaká alternativa je stejně efektivní?

Investovat do reklamy, to je dnes věc, která je snad samozřejmá. Lidé investují do reklamy dnes a denně, jelikož chtějí, aby se jejich firma dostala do podvědomí lidí, aby jejich firma získala zákazníky, o které tak stojí. Jenže v souvislosti s reklamou jako takovou je třeba konstatovat, že existuje tolik druhů reklam, že není snadné investovat do jednoho druhu. Většina velkých firem si volí televizní reklamy, ale pravdou je, že to už není tak efektivní reklama, jako tomu bylo kdysi. Když se řekne “televizní reklama”, většinou si lidé představí přestávku, která jim přeruší sledování oblíbeného filmu nebo sledování seriálu. Taková přestávka je plná reklamních spotů, které se však většinou přepínají, jelikož na ně člověk není vůbec zvědavý. I proto to už není tak efektivní reklama jako dříve. Lidé dnes mají hromadu kanálů, mezi nimiž si zkrátka přepínají vždy, když přijde na reklamu. I když tak nedokoukají žádný pořad, je to pro ně lepší, než kdyby měli sledovat až příliš dlouhé reklamní spoty. Navíc reklamy se začínají objevovat také ve filmech nebo právě ve zmíněných seriálech, jenže zde si toho člověk ani nevšimne. Abyste se tedy vyvarovali zbytečně drahému investování do reklamy, máme pro vás efektivní alternativu televizní reklamy.

Výhody a nevýhody televizní reklamy

Ještě je však třeba zmínit, jaké má televizní reklama další nevýhody a také výhody, ať jsme objektivní. K výhodám televizních reklam patří hlavně cílení na široké spektrum lidí. Přece jenom televizi má ve své domácnosti takřka každá rodina. Kromě toho je sdělení prováděno rychle a díky reklamě je možné zapůsobit na potencionálního zákazníka nejen obrazem, ale také zvukem. Ke zmíněným nevýhodám patří například to, že se reklamy stále více přepínají, tudíž jim divák nevěnuje sebemenší pozornost, nebo je jistou nevýhodou i to, že přestávky v televizích jsou plné tolika reklam, až se vytváří pomíjivý efekt a člověk si tak po uplynutí přestávky nevzpomíná ani na jednu jedinou reklamu.

Alternativou jsou reklamní předměty

Jestliže chcete investovat do něčeho stejně efektivního, doporučujeme investovat do reklamních předmětů. Právě reklamní předměty jsou totiž u zákazníků oblíbené, jelikož je snadno zakomponují do svého života. Investovat se vyplatí například do klíčenek, hrnků nebo do klasických nestárnoucích propisek.

Publikováno: 30. 12. 2019

Kategorie: podnikatel

Autor: Lucie Pospíšilová