Treking Tenerife se nám vydařil

Treking Tenerife byl pro mě i pro mou ženu skutečně obrovskou výzvou. Na tento španělský ostrov jsem se totiž chystal zavítat již delší dobu a také jsem delší dobu uvažoval právě o výstupu na nejvyšší vrchol samotného Španělska, který nese název Pico del Teide. Mou manželku jsem k tomuto činu musel dlouhou dobu přemlouvat, avšak nakonec k výstupu svolila a já i ona jsme se vydali vstříc krásnému východu slunce, které jsme měli tu čest pozorovat právě na tomto nejvyšším bodě Španělska a musím uznat, že se jednalo o asi úplně nejromantičtější zážitek, který jsem s mou manželkou doposud mohl prožít. Každému výstup na tuto dominantu vřele doporučuji. Je totiž skutečně o co stát a odměna za poměrně těžký výšlap, je rozhodně k nezaplacení.

Turistika Tenerife, která skutečně stojí za to

Turistika, Tenerife, sopky a výšlapy, které si ve Španělsku zamilujete. Co se týče turistiky, je Tenerife skutečně velmi bohaté. Nejenže se na tomto krásném ostrově můžete natáhnout na pláži a jen tak odpočívat, nýbrž můžete také objevit sopku na severo-západním cípu samotného ostrova, poznat zajímavosti cest, které jsou pokryté zelenými borovicemi a černou lávou, a přitom všem uvažovat o tom, jaký asi bude váš večerní výstup na Pico de Teide. Kromě toho je zde v nabídce také národní park de las Canadas del Teide Teide, který je naprosto dechberoucí a který zaujal nejen mou drahou polovičku.

Dovolená na Tenerife je plná zážitků

Dovolená na Tenerife je skutečně nádherná. Budete totiž neuvěřitelně plní nových zážitků stejně tak, jako jsem to měl já se svou ženou. Prozkoumal jsem s ní nejen nejstarší kout Tenerife, který se pyšní nejvyšším vrcholem Taborno, nýbrž také vavřínový prales, hradbu vysokou zhruba 800 metrů a také krásný přístav Los Gigantes, do kterého se připlouvá přes čarovnou vesničku Masca. Musím se přiznat, že mi toto místo bude velmi chybět a již nyní uvažuji se ženou o tom, že se sem znovu vrátíme a prožijeme zde další příjemnou dovolenou plnou nevšedních zážitků.

Publikováno: 08. 02. 2021

Kategorie: cestovatel

Autor: Lucie Pospíšilová