5 zajímavostí o pánském spodním prádle, které vás pobaví i něco naučí

Kdo drží světový rekord v nasazení si nejvíce kusů spodního prádla? Jakou barvu byste měli zvolit pro Nový rok, abyste si přivolali štěstí, nebo lásku? Přinášíme vám pět faktů a zajímavostí ze světa pánského spodního prádla.

Boxerky, nebo slipy?

Dohady o tom, zda jsou lepší trenýrky, boxerky nebo slipy se vedou už delší dobu. Podle britského magazínu Metro průzkum z června 2021 ukázal, že muži nejvíce nosí slipy (51 %). Na druhém místě jsou boxerky s 26 %.

V Česku žádný oficiální průzkum k porovnání neexistuje, ale podle ankety z roku 2014 na stránce DMXgear, Češi nejčastěji kupují boxerky.

Jak vypadalo nejstarší spodní prádlo?

Nejstarší verze pánského spodního prádla existovala už před tisíci lety v podobě bederní roušky (ang. loincloth). Jednalo se o kus kůže, která byla upevněna opaskem. Takové prádlo bylo například objeveno na ledovcovém muži Otzi, který žil před 5 300 lety.

Jak často si měníte prádlo?

Anketa pořádaná od firmy Mintel (průzkumy trhu) ve Velké Británii ukázala, že pouze 78 % mužů si mění spodní prádlo každý den. Poukázala také na to, že ženatí muži (88 %) si prádlo mění častěji než muži svobodní (82 %).

Kdo drží světový rekord v nasazení si nejvíce kusů spodního prádla?

Lidé se dostávají do Guinnessovy knihy rekordů z ledajakých důvodů – nejdéle zadržený dech pod vodou, nejdelší lidské domino. Australan Steve Jacobs se do této knihy rekordů zapsal tím, že si na sebe navlékl 266 kusů spodního prádla.

Jak barva vašeho spodního prádla na silvestra ovlivní váš rok?

Jelikož se rapidně blíží začátek nového roku, tenhle bod by vás mohl zajímat. Zejména pokud jste trochu pověrčiví. V několika zemích Jižní Ameriky totiž věří, že barva spodního prádla na Nový rok vám přinese štěstí v různých oblastech.

Žlutá vám přinese bohatství a úspěch, růžová lásku a modrá zdraví.

Budete tento rok přemýšlet nad barvou svého spodního prádla na Nový rok nebo máte výhrady k zmíněným průzkumům? Podělte se s námi o své názory v komentářích.

Publikováno: 28. 11. 2021

Kategorie: stylař

Autor: Lucie Pospíšilová