Bílé zuby jsou známkou úspěchu

Všimli jste si, že úspěšní lidé na všech fotografiích odhalují v širokém úsměvu krásné bílé zuby? V dnešní době je krásný úsměv odhalující bezchybný bělostný chrup společenskou nutností. Krásný úsměv otevírá mnohé dveře a boří mantinely. Je příčinou úspěchů v zaměstnání i v osobním životě. Proto se stále více lidí čas od času uchyluje k bělení zubů. Existuje několik metod, jak vybělit zuby. Můžete pravidelně navštěvovat dentální hygieničku a nechat si vybělit zuby od ní. Některé ordinace nabízejí dokonce vybělení zubů laserem. Do bělení zubů se můžete také pustit sami v pohodlí domova. Odborníci obvykle doporučují kombinaci obojího - profesionálního a domácího bělení.

Proč si bělit zuby

I ta nejbělejší zubní sklovina časem změní barvu, zvlášť jestliže si rádi dopřáváme kávu, černý čaj, červené víno nebo jsme náruživí kuřáci. Kofein, nikotin i některá přírodní barviva obsažená v ovoci dokážou na zubech zanechat svou barevnou stopu. Zažloutlé nebo našedlé zuby nejen že nevypadají pěkně, evokují také v ostatních dojem, že o sebe majitel takového chrupu příliš nepečuje. Možná z vlastní zkušenosti víte, jak nepříjemný pocit to je, když máte nějaký viditelný problém se zuby: bojíte se usmát, schováváte si ústa dlaní, odvracíte se, aby nikdo neviděl stav vašeho chrupu. Nevzhledné zuby dokážou ovlivnit sebevědomí člověka víc, než byste si mysleli. Proto jsou pro většinu mladých lidí (a nejen mladých) krásné bílé zuby životní nutností. Vybělení zubů je dalším významným krokem na cestě k úspěchu.

Jak probíhá bělení zubů

Podle slov odborníků se nejlepších výsledků dá dosáhnout kombinací bělení zubů domácího a ordinačního. Proces se nastartuje postupným domácím bělením s nižší koncentrací bělící látky a dokončuje se v ordinaci zubního hygienika, kdy je použit mnohem koncentrovanější bělící gel. Tam vás také zbaví zubního kamene, který byste si sami odstraňovat neměli. Ale i odborníci doporučují pravidelné domácí bělení a právě toho docílíte s LED sadou na vybělení zubů. Tato souprava násobí efekt bělícího gelu zářením speciální LED lampy. Světlo pomáhá zničit všechny choroboplodné zárodky na povrchu zubů, tím je chrání před kazem. Současně přispívá k odstranění zubního plaku a samozřejmě podporuje účinek bělícího gelu, tedy zbavuje zubní sklovinu zabarvení.

Unikátní metoda bělení zubů

V současné době není jednodušší způsob vybělení zubů v domácím prostředí, než použitím sady na bělení zubů s LED lampou. Tato metoda je zároveň naprosto bezpečná, k posílení efektu bělícího gelu se používá studené světlo o vlnové délce až 530 mn, které neohrozí ani zubní sklovinu, ani vaše zdraví. Prokazatelné účinky se přitom dostaví už po prvním použití. Velmi rychle získáte zpět svůj zářivý úsměv, zvedne se vám sebevědomí, vaše krásné bílé zuby budou nepřehlédnutelné. A nejlepší na tom všem je, že se nemusíte objednávat k odborníkovi, brát si kvůli tomu volno v práci a ještě za to platit nemalé peníze. Bělostného chrupu dosáhnete v pohodlí domova za zlomek ceny běžné u zubního hygienika.

V čem je lepší domácí bělení zubů

Když pomineme skutečnost, že za každé sezení u dentálního hygienika platíte poměrně dost velkou částku, a že je domácí bělení rozhodně pohodlnější, má ještě jednu velkou výhodu. Při domácím bělením se využívá bělící gel nižší koncentrace. Ten se sice aplikuje opakovaně, aby se dosáhlo požadovaného účinku, pozvolné působení gelu prostoupením do spodních vrstev zubní skloviny a dentinu ale zub mnohem lépe zesvětlí. Domácí bělení je tedy z dlouhodobého hlediska účinnější a stabilnější. Pravidelným používáním bělící sady můžete dosáhnout vybělení zubů i o několik odstínů.

Publikováno: 17. 09. 2020

Kategorie: stylař

Autor: Lucie Pospíšilová