Problémy s erekcí trápí miliony mužů. Řešení přitom není složité

Trápí vás problémy s erekcí? Nejste ani zdaleka sami. Podobné potíže řeší miliony mužů na celém světě. Jen u nás se k nim přiznalo téměř milion mužů. Co z toho plyne pro vás? Nemáte se za co stydět. Ale také to, že byste své problémy měli vyřešit. Občasné selhání může souviset s psychologickými faktory, nicméně v případě pravidelných problémů se pravděpodobně jedná o erektilní dysfunkci.

Co může zapříčinit erektilní dysfunkci?

Erektilní dysfunkce není nemoc, ale spíše soubor určitých chorob či příčin organického, fyzického či psychického původu. Konkrétně se může jednat o psychický a stresový faktor (tzn. podvědomý strach ze selhání, ale také psychické vyčerpání z práce apod.), zdravotní problémy a nemoci (cukrovka, nemoci srdce, vysoký krevní tlak, zvýšený cholesterol...), negativní dopad dlouhodobého užívání léků, nevhodně sestavený jídelníček, hormonální nerovnováha, neurologické onemocnění (alzeheimer, parkinson) a v neposlední řadě nedostatek pohybu. Seznam potenciálních příčin je dlouhý a nabízí se otázka, jak řešit problémy s erekcí.

Jak se zbavit problémů s erekcí?

V prvé řadě byste měli překonat svůj stud (ke kterému stejně nemáte důvod) a dostavit se k lékaři, Pokud vyloučí závažné onemocnění, zaměřte se na následující oblasti: Změňte jídelníček. Vyřaďte z něj mastná, tučná a smažená jídla. Naopak konzumujte více ovoce a zeleniny. Více se hýbejte. Pohyb na čerstvém vzduchu udělá dobře vašemu tělu i duši. A zvýší produkci vitaminu D, který úzce souvisí s erekcí. Můžete sáhnout po přírodním afrodiziaku či doplňku stravy. Vyzkoušejte tabletky na erekci, nebo se vydejte přírodní cestou a otestujte ženšen, zázvor a další doporučené „povzbuzováky“. V případě pilulek se předem seznamte s výčtem rizik a dodržujte instrukce uvedené na příbalovém letáku. Mluvte o svých problémech s partnerkou a snažte se je řešit společně. Uvidíte, že vaši otevřenost ocení a vše se brzy vrátí do normálu.

Publikováno: 24. 10. 2017

Kategorie: rádce

Autor: Lucie Pospíšilová

Tagy: erektilní dysfunkce | problémy s erekcí