Tandemové seskoky jako skvělý vánoční dárek pro adrenalinového nadšence

Většina lidí adrenalinovým sportům dvakrát neholduje. Najdou se však i tací, kteří mají pro strach uděláno. A přesně pro ně jsou ty nejlepší narozeninové nebo vánoční dárky tandemové seskoky padákem. Zážitek, na který budou s úsměvem vzpomínat po zbytek života.

Co nadšené skokany čeká?

Abyste se mohli vůbec k samotnému skoku dostat, musíte projít povinnou, dvacetiminutovou přednáškou, kde se dozvíte všechno důležité, co musíte vědět. Seskok padákem se provádí v doprovodu zkušeného, profesionálního parašutisty, ke kterému jste po celou dobu připoutáni. Po odborném školení už zbývá jen obléct speciální uniformu, nasadit ochranné brýle a helmou a vzhůru k výšinám.

Je potřeba si brát něco s sebou?

Vše potřebné na tandemové seskoky padákem dostanete přímo na místě. Doporučuje se ovšem pohodlné oblečení a také sportovní obuv, jelikož se počítá s tím, že na letišti strávíte nějaký ten čas. Nezapomeňte, že v případě, že trpíte zdravotními problémy, je dobré mít s sebou povolení od vašeho lékaře. Důležité je nechat strach doma a přibalit si dobrou náladu, aby byl zážitek co nejlepší. Ať už pro vás nebo pro vašeho kamaráda.

Co je dobré vědět

Co se týče dětí, věková hranice, od které se mohou i ti nejmenší zúčastnit tandemového seskoku padákem je osm let a povinností je bezpochyby souhlas zákonného zástupce. Na druhou stranu, hranice pro ty nejstarší je šedesát pět let. Pokud jste ovšem nadšený adrenalinový sportovec a netoužíte se svých zálib vzdát, ve vašem případě je na místě vše prodiskutovat s doktorem. Cena tohoto zážitku se může lišit hlavně podle firmy, ale standardně se pohybuje kolem 3500 Kč. Nezapomeňte ale věnovat čas i volbě ideální společnosti, která tyto zážitkové skoky zprostředkovává. Důležité je, aby měla všechna potřebná povolení a splňovala požadavky. A až najdete tu nejlepší, tak se s chutí pusťte do skákání.

Publikováno: 28. 07. 2020

Kategorie: sportovec

Autor: Lucie Pospíšilová