Kvalitu vzduchu v nákupních centrech zlepšuje vzduchotechnika

Do Vánoc zbývá už jen měsíc a kousek, v obchodních centrech je tak stále více lidí a každý si potřebuje sehnat a koupit spoustu věcí. Bez funkční vzduchotechniky by ale nákupy tak pohodlné nebyly.

Vánoční nákupy

Tam, kde je hodně lidí pohromadě, je nutné zajistit funkční větrání a ideálně i klimatizaci, abychom se stále cítili příjemně. V nákupních centrech se o to stará průmyslová filtrace vzduchu, která odstraňuje ze vzduchu škodlivé částice a nečistoty a chrání zdraví pracovníků i návštěvníků. Bez centrální filtrace by v obchodním domě brzy nedalo dýchat a protože jen málokdy jsou obchodní centra stavěna s okny, ani by nás podobné místo nelákalo k návštěvě. V létě je tak zapotřebí klimatizace, která ochladí vzduch uvnitř a na nákupy máme dostatek času a pohodlí, bez ohledu na to, jak vysoké teploty jsou venku. V zimě je pak zapotřebí nejen zajistit vytápění, ale především čistý vzduch.

Také v provozech

Nejen v nákupních centrech, ale i administrativních a kancelářských budovách je filtrace vzduchu nezbytným pomocníkem, a samozřejmě i v průmyslové výrobě se bez ní neobejdou. V mnoha provozech je tak filtrace vzduchu naprostou nutností a často i zákonným požadavkem, aby byla zajištěna ochrana lidského zdraví i životního prostředí. Usazené nečistoty a především prach navíc může znemožnit pokračování výroby a může vytvářet prostředí s rizikem vzniku exploze. Papírenský prach, veškeré druhy v potravinářství, uhelný i teplárenský prach, ty všechny mohou být nebezpečné. U dřevozpracujících závodů se musí zajistit také odsávání pilin, prachu a dřevních vláken a minimalizovat tak možnost jejich usazení a s tím spojená rizika. Bez vzduchotechniky se tak obejde jen minimum provozů a budov. V obchodních centrech trávíme především před Vánoci mnoho času, většinou jsou v komplexu také restaurace a kina. Je roto velmi důležité vzduch filtrovat.

Publikováno: 21. 11. 2021

Kategorie: podnikatel

Autor: Lucie Pospíšilová