Chci elektrokolo, ale které je nejlepší?

Elektrokolo je výborný způsob, jak můžete spojit sport a odpočinek. Když si budete chtít zasportovat, tak vypnete motor a můžete jet, když naopak chcete kolo použít jen jako dopravní prostředek, pak se nechcete vést lehkým a tichým motorem.

Je jich tolik

Cyklistických kol, které jsou poháněny motorem, je opravdu velké množství. Před tím, než si půjdete vybrat kolo, byste si měli vytvořit jistý seznam, na který si napíšete, co byste od kola požadovali. Je dobré, abyste podmínky roztřídili na ty, které jsou pro vás závazné a ty, které berete spíše jako bonus. Ovšem nejdůležitější je, uvědomit, kde s kolem budete jezdit.

Městské elektrokolo

Jestliže plánujete jezdit především na silnicích, po parcích, po městě nebo cyklistických stezkách, pak je pro vás nejlepší městské elektrokolo. Výhodou tohoto kola je, že má zpravidla nízko umístěné sedátko, což vám umožní mnohem pohodlnější sesedání a nasedání a to je jeden z důvodů proč je to výborný prostředek pro starší lidi nebo ty, kteří mají nějaké zdravotní omezení.

Horské elektrokolo

Druhým typem jsou horská elektrokola, se kterými sice můžete jezdit i po městě, ale musíte počítat s tím, že spotřeba energie bude o něco vyšší než u městských kol. Ovšem když s ním vyrazíte do hor, budete spokojení, protože jsou přizpůsobená do náročného terénu. Mají pevnější konstrukci a hrubší vzorek kol. Pak záleží na vás, kolik chcete do kola investovat, ale vyplatí se, abyste si pořídili odpružené kolo s kvalitními brzdami. Tento typ je vhodný pro ty, kteří mají rádi adrenalin a přírodu.

Krosové elektrokolo

Jestliže hledáte zlatou střední cestu mezi těmito dvěma druhy, pak je nejlepší zvolit krosové elektrokolo, které se pyšní tím, že je univerzální, takže s ním můžete vyjet, kdekoliv si budete přát, je jedno, zda zamíříte do parku, na nákup ve městě anebo si budete chtít zkrátit cestu k přátelům přes les. Vzhledem k tomu, že je tento druh kola univerzální, je vhodné pro kohokoliv, kdo jezdí rád na kole a neplánuje si předem, kterou cestou pojede.

Publikováno: 20. 07. 2021

Kategorie: rádce

Autor: Lucie Pospíšilová