Klimatizace by neměla chybět ani u vás doma

Klimatizace je zařízení pro úpravu vzduchu v celých budovách (průmyslové haly), v jednotlivých obytných (panelákové byty, rodinné domy aj.), kulturních nebo ubytovacích (koncertní, divadelní a jednací sály, kina, hotelové pokoje a haly, restaurace, lázně, lůžková zařízení v nemocnicích, inkubátory) a pracovních prostorách (kanceláře, laboratoře, lékařské ordinace, operační sály, soudní síně, banky, nákupní centra, rozhlasová a televizní studia, filmové ateliéry, místnosti s výpočetní a reprodukční technikou apod.) nebo v dopravních prostředcích (motorová vozidla, lodě, vlaky, letadla).

Jak klimatizace funguje?

Hlavními funkcemi klimatizace jsou nasávání čerstvého venkovního vzduchu a jeho následná filtrace, úprava teploty a vlhkosti na požadované hodnoty a doprava na příslušná místa pomocí ventilátorů. Klimatizace dle svého provedení a typu může větrat, ochlazovat, vytápět a zvlhčovat, odvlhčovat a filtrovat (ionizovat) vzduch. Používá se v budovách a místnostech, kde se teplota může pohybovat od 18ºC do 32ºC. Tip: Bez klimatizace léto nepřežijete.

Kde se po klimatizaci poohlédnout?

Kompletní nabídku sortimentu klasických i mobilních klimatizací od předních světových výrobců značek jako jsou mobilní klimatizace DAITSU, REFREDO, SAKURA, REMKO či DANTHERM najdete v e-shopu klimatizace.zde.cz. Dle daného prostoru si můžete vybrat klimatizace nástěnné, nástěnné multi, designové, mobilní, podstropně - parapetní, kazetové, kanálové a centrální systémy. V nabízeném sortimentu jsou dále ventilátory UFO, výkonné venkovní ochlazovače, odvlhčovače, elektrocentrály či vibrační pěchy.

Publikováno: 11. 05. 2021

Kategorie: rádce

Autor: Lucie Pospíšilová