Jedete na týden na ryby? Poradíme vám, co vám zpříjemní pobyt u vody

Spoustě rybářů stačí, když si na ryby vyjede brzy ráno a vrátí se domů kolem osmé, deváté hodiny večerní. Tedy teď v létě. Mnoho je ale takových, kteří rádi sbalí všemožné vybavení na ryby, ideálně i partnerku a příp. i děti, a na ryby se vypraví na pár nocí. Ono totiž, když si najdete své místečko, zaplatíte rybářský lístek na pár dnů, je taková dovolená doslova relaxačním rájem.

Abyste se na rybách dobře vyspali

Je to tak vždy a všude. Pokud se dobře nevyspíte, většinou stojí následující den „za houby“. Při rybaření sice můžete podřimovat v rybářském křesle, obzvláště, pokud máte echolokátory či jiné signalizace, že je úlovek nadosah nebo že je dokonce na háčku, ale vždy je dobré se výborně vyspat. Investujte do kvalitního stanu, který vám nepromokne ani v případě velké bouřky. Vybírejte takový, který se vám nebude zevnitř rosit, v němž bude dostatek místa, zvláště s dětmi prostor uvítáte. Dobrá je i „předsíň“, kde si můžete rozložit gril nebo vařič a připravit si jídlo, ať už půjde o rybí specialitu, nebo klasiku z konzervy, na kterou se celý rok těšíte. Pro klidný spánek vám přijde vhod i dostatečně velký a správně teplý spací pytel. K dostání jsou i pytle, které můžete spojit k sobě a spát tak v jednom velkém pytli. Je to výhodné chcete-li druhému pomoct zahřát se, nebo chcete-li si užít kde co jiné. Nezapomínejte ani na karimatku. Samonafukovací vám zajistí pohodlí i komfort. Jestli jezdíte autem a máte místo, můžete koupit velkou nafukovací matraci. Děti si užijí spoustu legrace. Tady však je lepší spát ve dvou stanech, případný pohyb se na velké nafukovací matraci nese ke všem, kdo na ní leží.

Poradíte si s rybou i za tmy

Každý, kdo chce chytat v noci, musí mít patřičné rybářské vybavení. Jde o světelnou signalizaci chycené ryby, také čelovku, abyste rybu vytáhli, zhodnotili a mohli s ní pracovat dál. Světlo upotřebíte i ve stanu nebo mimo něj. Čelovka je ideální, lze ji sklopit do požadovaného úhlu a svítit, kde potřebujete. Skvělou pomůckou je velmi intenzivní světlo tvořeno 21 LED, které rybáři využívají k získání skvělých fotek i za tmy nebo špatné viditelnosti. Lze u něj nastavit různé úrovně svícení, takže vám vydrží bez nabití svítit 5 – 200 hodin. Do bivaku můžete použít příjemné mini světlo, které pověsíte kdekoli vás napadne. Je sice malé a skladné, světla vám dá ale dostatek.

Uvelebte se

U chytání ryby vás může časem začít bolet nějaká část těla. Od sezení, od ležení. Proto je dobré mít nejen sedačku nebo křeslo, ale i lehátko. Díky lehátku vydržíte číhat u vody do pozdních hodin, aniž byste cítili potřebu přesunout se do bivaku či přístřešku.

Pozor na slunce

Před sluncem i deštěm vás může chránit deštník. Velmi praktický je deštník s naklápěcím cylindrem, který jednoduše zakloníte, aby na vás nesvítilo nebo nepršelo. Jen vybírejte takový, který má pevnou konstrukci, aby vám jej hned nevyvrátil vítr. Vybavení na ryby není jen to, prostřednictvím kterého ryby chytíte. Důležité je cítit se příjemně, abyste na rybách vydrželi, jak dlouho chcete, a domů se vrátili s pořádným úlovkem, ať už je slunečno, deštivo, den nebo noc. Náš tip: Berete sebou na ryby děti? Pro dny, kdy bude pršet a ony budou muset být zavřené ve stanu, či karavanu, se vám bude hodit nějaká zábava pro ně. Například sada na malování podle čísel. Děti to bude bavit, zabaví se a vy budete mít klid na chytání ryb.

Publikováno: 18. 07. 2021

Kategorie: rádce

Autor: Lucie Pospíšilová