Pánská móda v army (military) stylu

Army styl, ten nikdy nezestárne. Uniforma je obecně symbolem militarismu, přesto se uniforma stává opakovaně inspirací na širokém poli módy. Je to podvědomá touha po disciplíně a touha vnést do svého života řád. Přání někam patřit a sdílet, nebýt v tom sám. Touha být sebevědomý, silný a nebojácný, bojovat za dobrou věc. To vše je ukryto v Army stylu, a právě proto bude vždy atraktivní, přijímaný a živý. Oslňuje muže i ženy. Vždycky se nám líbily uniformy, i když ona krása a elegance uniformy skončila tak trochu s První republikou, kdy se ještě dbalo na kvalitu materiálu a precizní krejčovské zpracování. Čím jdeme hlouběji do historie, tím jsou totiž uniformy krásnější a představují obsáhlou a bohatou kapitolu v dějinách odívání.

Army styl v ženském šatníku

Módní tvůrce nepřestává lákat onen kontrast přísného mužství s něžným ženským. Je to totiž velmi sexy. Mnohá žena má v šatníku vojenské prvky, někdy možná aniž si to uvědomuje. Ať už jde o zemité barvy jako je olivově zelená, khaki nebo tmavě hnědá či o detaily, jako kovové knoflíky, nakládané kapsy a nárameníky. Vojenské prvky nejsou ani ženám lhostejné. Tak třeba letušku ve svých kostýmkových uniformách nikdy neztrácí svůj šarm a styl. Trička s vojenskou tématikou a Krav Maga trika mají v našich šatnících pevné místo.

Army trička

Nejčastějším oblečením je nepochybně tričko. I když na něm často nosíme bundu nebo mikinu, mnoho z nás téměř vždy pod ní má tričko. První zmínky o triku v dnešní podobě jsou z období Americko-španělské války, kdy si ho oblékali američtí námořníci. Populárním se ale stalo až po 2. světové válce, kdy se zapojilo do uniformy a nosili jej váleční veteráni ve Spojených Státech amerických. Opravdový BOOM ale nastal až po padesátých letech, kdy byla trička hojně používána ve filmech. Od té doby sice uběhla spousta let, ale Army trička jsou zde stále. Snadno je můžeme oblékat v těch nejrůznějších situacích, dělají nám společníky v zimě i v létě. Stačí si jen správně vybrat.

Publikováno: 10. 01. 2018

Kategorie: stylař

Autor: Lucie Pospíšilová

Tagy: army styl | military styl | oblečení v army stylu