Jaké vybrat moto rukavice?

Potřebujete sehnat moto rukavice? Pojďte se s námi podívat na přehled nejprodávanějších kategorií. Budete jezdit sezónně, celoročně, nebo hledáte rukavice na okruh?

Vyberte si správně druh

Hledáte ty nejlepší moto rukavice? Nezapomeňte, že jejich výběr byste měli přizpůsobit vašim individuálním potřebám. Podobně jako moto kalhoty, helmu, chrániče a další komponenty, i moto rukavice jsou speciálně tvořeny pro každý druh činnosti. Jiné oceníte během motocrossu, jiné zase na dlouhé dovolené nebo pro svou vyjížďku na chopperu.

Silniční rukavice

Aby byly vaše prsty a ruce chráněny během jízdy na silnicích, budete potřebovat silniční rukavice. Ty jsou ve většině případů vyrobeny z kůže a dalších ochranných materiálů. Tyto moto rukavice hravě použijete pro celou sezónu – ochrání vás během letních měsíců, ale i při jízdě v sychravém podzimním dnu.

Rukavice na okruh

Nejkvalitnější rukavice jsou vytvořeny pro účely jízdy na okruhu. Počítá se s tvrdým povrchem vozovky, proto jsou použity nejkvalitnější materiály a protektory. Stále máte ale jistotu, že v těchto rukavicích budete bezchybně ovládat svůj stroj.

Touring moto rukavice

Zde potřebujete nejen ochranu a bezpečnostní prvky, ale také dostatečnou prodyšnost a ochranu vůči rozmarům počasí. Tyto rukavice jsou tvořeny textilními materiály.

Motokros

Chystáte se jezdit rekreačně nebo profesionálně motokros? I zde budete potřebovat speciální vybavení. Motokrosové rukavice poskytují velkou míru ochrany i na silnici. Tyto rukavice jsou koncipovány tak, aby svému majiteli poskytovaly dostatek ochrany pro prsty, dlaně i klouby.

Chopper

Pro milovníky pohodové jízdy existují také speciální produkty, které nabízí dostatek ochrany i stylu. Kožené rukavice s ochrannými prvky jsou základ pro každou příjemnou vyjížďku. Rukavice bez ochranných prvků pro prsty byste si v rámci bezpečnosti vybírat rozhodně neměli.

Už víte, jaké rukavice budou ty pravé pro vás?

Publikováno: 30. 01. 2022

Kategorie: řidič

Autor: Lucie Pospíšilová