4 kluby, do kterých chcete patřit

Toužili jste už jako malí patřit do nějaké party nebo do klubu? Už ve škole se tvořily různé spolky, sdružení a právě zde vznikala ta nejdelší přátelství. Víte, jaké kluby jsou oblíbené v současnosti a proč si zažádat o členství právě v těchto?

1) Fitness klub

Členství ve fitness klubu byste si neměli nechat ujít, pokud chcete být zdraví a udělat něco s kilogramy navíc. Začít sportovat pravidelně pro vás bude s tímto členstvím jednodušší a rozhodně příjemnější. Při setkání s podobně motivovanými lidmi můžou navíc vzniknout i pevná přátelství. Výhodou takového klubu je nejen posilovna, ale také wellness zóna a sálové lekce, kde si můžete vybrat přesně podle svých představ. Vyzkoušejte jógu, pilates nebo aquaaerobik.

2) Taneční klub

Pokud milujete tanec a v sálových lekcích ve fitness klubu si pro sebe nenajdete to pravé, můžete se přihlásit i do klubu, který je přímo zaměřený na tanec. Do tanečního klubu se vydejte s partnerem nebo třeba s kamarádkou a třeba právě zde potkáte někoho, s kým protančíte možná i celý život. Taneční klub nebo také taneční skupina je většinou zaměřená podle typu tance. Přidat se tak můžete k nadšencům hip-hopu, street dance nebo třeba klasických tanců. Ohromit by vás mohly i lekce salsy, případně jiného latinsko-amerického tance.

3) Čtenářský klub

Milovníci knih zajásají nad členstvím ve čtenářském klubu. Pokud žádný takový neznáte, nebojte se spojit podobně smýšlející lidi a založit si vlastní klub. Ve čtenářském klubu se většinou diskutuje o nejnovějších knižních novinkách, vzájemně se půjčují a doporučují knihy a mnohdy se také předčítají oblíbené pasáže známých knih. Pokud se neustále zdokonalujete v komunikaci, v psaném projevu nebo čtení jinak souvisí s vaší prací, rozhodně neváhejte.

4) Klub zaměřený na přírodu

Patříte-li k milovníkům přírody a nedáte dopustit na turistiku, vyhledejte ve svém okolí klub, který se zaměřuje právě na přírodu a poznávání okolí. Společně s přáteli z klubu se vydáte na výlet, o víkendu si můžete udělat výšlap nebo společně uspořádáte tématickou dovolenou. Mezi kluby, které se zaměřují na přírodu patří i skaut, případně klub českých turistů a podobné.

Patříte už do nějakého klubu nebo se chystáte stát členem?

Publikováno: 29. 04. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: rádce

Autor: Lucie Pospíšilová