3 úžasná místa, kde si potápění vychutnáte více než jinde

Pokud má nuda na pláži na míle k vašim představám o perfektní dovolené, nasaďte si potápěčské brýle a ploutve a vydejte se na průzkum podmořského světa. Ale kam za potápěním vyrazit? Možností je víc než dost, ovšem některá místa jsou přeci jen mnohem atraktivnější než ostatní. Nenecháme vás tápat – inspirujte se a vyberte si některou z následujících lokalit. Nebudete litovat...

1. Potápění u Velkého bariérového útesu

Velký bariérový útes vznikl před 600 tisíci lety a v jeho bezprostřední blízkosti žijí stovky druhů korálů a laločníků, ohromné množství exotických ryb a mnoho dalších zástupců podmořské fauny včetně želv, hadů a největšího žijícího mlže zévy obrovské. Raději si však nedávejte příliš na čas, sjednejte si pojištění na potápění v zahraničí a vydejte se do Austrálie co nejdříve. Za posledních 30 let se útes zmenšil o více než polovinu.

2. Maledivy jsou rájem nad hladinou i pod ní

Ostrovní stát Maledivy je proslulý dechberoucími plážemi s bělostným pískem a křišťálově čistou vodou. Není divu, že zde stále více turistů míří právě za potápěním. Kromě barevných korálů se pod vodou prohání tajemní rejnoci, elegantní žraloci i obrovské želvy. Maledivy si rozhodně přidejte na seznam míst, která jednou musíte navštívit.

3. Potápěčská idylka v Belize

Nespočet zážitků si odvezete také z potápěčské dovolené ve Střední Americe. Dobrou volbou je jihovýchodní okraj poloostrova Yucatán, který proslul průzračnou vodou. Tu jistě najdete i mnoha jiných lokalitách, ovšem jen málokterá nabízí takovou podívanou jako zdejší Lighthouse Reef. Připojištění sportovního potápění je na místě – úchvatná propast posetá krasovými útvary je hluboká zhruba 125 metrů.

Publikováno: 21. 07. 2019

Kategorie: cestovatel

Autor: Lucie Pospíšilová