Do kanceláře patří profesionální kávovar

Vychutnat si dobrou a kvalitní kávu chceme kdykoli, tedy i v práci. V kancelářském provozu se rozhodně vyplatí profesionální kávovar.

Dlouholetý společník

Káva nás provází už více jak 1500 let a o její historii máme dobrou představu díky mnoha nálezům i písemným zmínkám. Její objev se datuje do roku 525 do Etiopie a jen za několik desítek let se již pěstovala cíleně pro sklizeň kávových zrn. Ta se už kolem roku 800 pražila a teprve následně používala pro přípravu nápoje, jak potvrzují archeologické nálezy z Emirátů. Do Evropy se pak káva dostala počátkem 16. století, což je dokonce dříve než čaj. Dnes si bez kvalitní kávy neumí mnoho z nás představit svůj den a její příprava i popíjení patří k ranním rituálům. Konzumovat tento horký nápoj, který obsahuje mimo jiné kofein, však můžeme kdykoli. Zlepší nám náladu, povzbudí, pomůže se soustředit a také patří mezi nápoje, které nejčastěji servírujeme návštěvám i zákazníkům. Nejen kvůli obchodním partnerům, ale i zaměstnancům jsou proto ve firmách stále oblíbenější profesionální kávovary, které bez problémů zvládnou celodenní provoz a připraví kávu se skvělou chutí.

Rychlá příprava

Kávovary nám usnadňují práci s přípravou, stačí jen nasypat zrnkovou kávu do zásobníku a o zbytek se přístroj postará sám. Ideální je tak nejen do firem, ale také pensionů či hotelů a tam, kde se káva podává často a ve velkém množství. Ve firmách je navíc dobrá káva také znakem toho, že si firma svých lidí cení, a to nejen těch, co pro ni pracují, ale i zákazníků. A samozřejmě i lépe vypadá, když na jednáních je po požadavku na kávu slyšet kávovar než cinkání lžiček o sklenici té instantní. Rozdíl v chuti je velký a kávovary navíc umožňují připravit nejen klasickou černou, ale také varianty s napěněným mlékem a další. Stačí stisknout tlačítko a o kompletní přípravu se kávovar postará, my tak mezitím můžeme vyřídit třeba další z pracovních povinností nebo si vyměnit pár slov s kolegy.

Publikováno: 01. 12. 2021

Kategorie: podnikatel

Autor: Lucie Pospíšilová