Proč jsou stále potřeba papírové vizitky?

Některé věci jsme spolu s příchodem moderních technologií téměř přestali používat, protože můžeme využít rychlejší a jednodušší způsob. U vizitek to ale neplatí.

Diskrétně a s elegancí

Předávat si kontaktní údaje potřebujeme v mnoha oblastech podnikání. Na seminářích, jednání, pracovních obědech i schůzkách se bez své vizitky neobejdeme. Elektronická forma sice může vypadat jako jednodušší řešení, většinou ale dáváme přednost právě těm papírovým. Máme je kdykoli po ruce, nemusíme nikde složitě hledat a listovat telefonem či v emailech, když danou osobu chceme oslovit a máme všechny kontakty pěkně pohromadě. Navíc, bylo by i velmi neslušné uprostřed konverzace a seznamování z kapsy vylovit mobilní telefon a začít si nahlas diktovat svá telefonní čísla a emaily. Naopak je snadnější, a také diskrétnější, vyndat pouzdro na vizitky a svému protějšku jednu předat či ji vyměnit za jeho. Máte tak zaručeno, že vám kontakt na sebe opravdu dát chce a o ten váš stojí, nikdo další se k němu nedostane, což by hlasité diktování čísel jistě nezaručilo.

Originální kontakt

S vizitkami je to podobné jako s knihami Také si více zapamatujete tu, kterou jste drželi v ruce v papírové podobě, listovali jejími stránkami a dotýkali se jí, než tu, kterou jste přečetli na chladném displeji čtečky. Mnohem lépe si zapamatujete člověka při předání vizitky, kterou vám dá do ruky a představí se než jen neosobní kontakt z pár písmen na konci emailu. Možná proto je i tvorba vizitek tak důležitá, nestačí jen napsat na kus papíru jméno a kontakty, vizitka by nás měla reprezentovat a také svým způsobem druhou stranu zaujmout. Každý to asi zná ze svých zkušeností, když pak hledáte určitý kontakt a jeho vizitku, víte třeba, že musíte hledat modré písmo nebo barevné pozadí, zkrátka proto, že už jste ji jednou viděli a utkvěla vám v paměti. Moderní technologie můžeme jednoduše promítnout i do papírových vizitek a propojit tradici s něčím novým. Na své vizitce tak můžete mít třeba QR kód, díky kterému si zákazník ve svém chytrém telefonu o vás a vaší firmě zjistí vše potřebné jen jedním kliknutím.

Publikováno: 30. 06. 2020

Kategorie: podnikatel

Autor: Lucie Pospíšilová