Elektromotorka patří do města i do přírody

Šetří životní prostředí a mají mnoho dalších výhod. Elektrické motorky jsou stále populárnější pro jízdy ve městě i na výlety do přírody.

Tiché a praktické

Pro mnoho řidičů jsou elektrické motocykly pohodlným a praktickým dopravním prostředkem, který se všude vejde, snadno se s ním parkuje a náklady na provoz jsou nízké. Oblíbené jsou především v hustém městském provozu, kde se i špatně hledají parkovací místa a s autem pořád stojíte v kolonách. Nejčastěji se pro přesun mezi dvěma místy využívají elektro skútry, jsou však vhodné i na jízdu mimo město. Na rozdíl od těch klasických, elektromotorky pohání elektrický motor. Ten je tišší, výkonnější a také šetrnější pro životní prostředí.

Pohodlný prostředek

Elektrické motorky mají nižší náklady na provoz, jsou tiché a produkce zplodin je nulová. Lze tak projet i po polní cestě, aniž bychom zvukem motoru rušili zvěř. Své elektro verze se dočkala i legendární Jawa Babeta, kterou právě jako lehký dopravní prostředek využívalo již několik generací. V moderním provedení je elektronicky omezena rychlost na 25 km/hod, což je plně dostačující pro pohyb ve městě i mimo něj. Když by se vám na výletu vybila baterie, jednoduše zbývající vzdálenost došlapete. Je však vždy lepší kontrolovat stav dobití baterie než čekat, zda dojedete. Dobíjet elektromotorku můžete v dobíjecích stanicích nebo doma z běžné zásuvky. Ideální tak je večer elektromotorku připojit k dobíjení a ráno ji mít připravenou k provozu. Výlety na delší vzdálenost se vyplatí plánovat s ohledem na možnost dobíjení během cesty , aby vše proběhlo bez problémů.

Kromě praktického využití nabízí elektromotorky zábavu i radost z jízdy. Ne každý potřebuje nebo chce rychlou a silnou motorku, ale hledá způsob pohodlné dopravy. Pak jsou motorky na elektrický pohon skvělým řešením.

Publikováno: 23. 03. 2021

Kategorie: řidič

Autor: Lucie Pospíšilová