Po stopách pravěkého muže Ötzi

Máte rádi sporty, zimu a zároveň vás fascinují legendy? Spojte příjemné s užitečným a vyrazte do doby ledové, do pravěké vesničky v Umhausenu a jděte po stopách pračlověka Ötzi. Budete nadšeni pohostinností tyrolských Alp a dosytosti si užijete i lyžování. Oblast Ötztal je mezi milovníky lyžování v Rakousku oblíbená. Ötztálské arény nabízí vynikající lyžařské podmínky od podzimu do jara. Středisko nabízí 141 km sjezdových tratí a pyšní se nejdelším sjezdem o délce 10 kilometrů.

Prestižní zimní střediska

Od pravěkých dob, kdy se tady pohyboval sněžný muž Ötzi, se hodně změnilo. Oblast má nejen nadpozemsky krásná panoramata, ale nadšencům pro zimní sporty nabízí i veškeré zázemí. Prestižní je lyžování na ledovcích Rettenbach, kde se každoročně koncem října zahajuje slalomem Světový pohár a úžasné sjezdy nabízí i ledovec Tiefenbach. Oba jsou pak spojeny ledovcovým tunelem o délce 1,7 km s Ötztálskou arénou. Lyžování Rakousko je prostě luxusní záležitostí. Pravěký muž by záviděl aktuální možnosti, které dnešní milovníci hor mají. Díky značným možnostem ubytování, stravování i doprovodných aktivit je oblast příhodná i pro lyžování v Rakousku s dětmi. I v nejvyšších polohách je dostatek modrých sjezdovek, které jsou dostatečně široké a bezpečné pro jízdu nejmenších.

Na lyže i do termálů

Lyžování v Rakousku se skipasem si tak může užít dosytosti celá rodina. Po výjezdu vlekem si ti zkušenější mohou vybrat mezi červenou nebo černou verzí sjezdu, pro děti s doprovodem se hodí modrá trasa. Po celodenní aktivitě na svahu se doporučuje relax těla i mysli v termálních lázních Aqua Dom, jež se nacházejí v městečku Längenfeld (10 km od Söldenu). Najdete tu termální bazény, bazény s mořskou vodou, wellness i fitness. Dopřejte si prožít lyžování na ledovci, které má oproti českým poměrům, charakter nadstandardních služeb a neopakovatelné atmosféry. Vyberte si z nabídky cestovní kanceláře Traveler a objednejte si jedinečný zážitek ještě dnes.

Publikováno: 08. 10. 2020

Kategorie: cestovatel

Autor: Lucie Pospíšilová