Peněženka pro mladé muže: Jak vybrat stylový kousek?

Stávající šrajtofle je po několikaletém dennodenním tahání všude možně na odpis, a tak nastal čas konečně sáhnout po nové. Pánové, chcete si sami udělat radost? Anebo naopak vy, dámy, vybíráte pro svého přítele, manžela nebo tatínka originální dárek k narozeninám nebo pod stromeček? Pak jste tu správně. Následující řádky by vám měly pomoci s vyřešením dilematu, jakou peněženku pro muže vybrat. Kritéria pro výběr pánské peněženky: Výběr peněženky pro muže musíte přizpůsobit kombinaci několika parametrů:
  • osobní vkus na design a barvu;
  • materiál;
  • velikost peněženky a množství věcí, které se do ní mají vejít;
  • povolání;
  • finanční možnosti.

Odrazovým můstkem je design

Peněženku si nekupujeme každý den, a proto by se majiteli měla především líbit a ladit se stylem oblečení, ve kterém tráví většinu času. Abyste rozuměli, pokud denně chodíte v saku, měla by být peněženka pokud možno jednobarevná (ideálně černá nebo hnědá) a vyrobená z kvalitního materiálu, nejlépe kůže (vegetariáni, vegani a milovníci zvířat logicky sáhnout po pánské peněžence z umělé kůže). Strakaté kombinace či sportovní peněženky v takovém případě nejsou to pravé ořechové. Sami si můžete spočítat, kolikrát denně prkenici (ano, i tak se peněžence expresivním výrazem říká) držíte v ruce a upírají se na ni zraky vašeho okolí v obchodě, na úřadě či v kanceláři.

I umělá kůže může vypadat elegantně. Foto: penezenky-ahal.cz

Spona na peníze, nebo velká peněženka na 14 karet?

Neméně důležitá je funkční stránka věci. Zatímco jeden si v peněžence vystačí s pár bankovkami, kartičkou pojištěnce, občankou a jednou platební kartou, a vše podstatné se mu tak vejde do dolarovky či spony na peníze, jiného uspokojí jenom velké pánské peněženky se 14 kapsami na karty a velkým mincovníkem.

Někomu zkrátka stačí. Spona na peníze je stylovka. Foto: penezenky-ahal.cz

Úspora na nesprávném místě se ve finále prodraží

Roli hraje i finanční limit, který jste ochotni do pořízení nové peněženky takříkajíc vrazit. Mějte na paměti, že se nejedná o zboží, které kupujete každý měsíc. Vzhledem ke každodennímu využití se tak přehnaně šetřit nevyplatí a je raději jednorázově zaplatit o několik stokorun více, než se koupí nové peněženky zabývat několikrát do roka. Zvlášť, vezmeme-li v úvahu, že muži nosí peněženku většinou po kapsách, kde pánské šrajtofle trpí daleko více než dámské peněženky, které jsou pečlivě uložené v kabelce.

Publikováno: 14. 02. 2019

Kategorie: stylař

Autor: Lucie Pospíšilová