Muž a těhotenství partnerky? S trochou snahy to půjde snadno!

Co si budeme namlouvat, věda sice pokročila, ale jsou v tom prostě vždycky dva. Početí značí startovní čáru nového života, kdy se pár rozroste o dalšího člena rodiny. Testem to začíná. Zatímco ženy jsou v euforii, muži povětšinou neplesají radostí, protože se musí vžít do nových rolí živitele a otce. Není to snadné, protože se jedná o velkou zodpovědnost.

Navíc muž se může dostat ženiným těhotenstvím na druhou kolej, což samozřejmě nese nelibě. Jen těžko chápe, co se děje. O důvod víc, proč namísto bezbřehého googlování raději vsadit na webové stránky, kde poradí se vším. Modrý koník shrnuje vše, co je potřeba k těhotenství vědět.

Spolu v radosti i potížích

Tytam jsou časy, kdy se o děti staraly jen ženy, dnešní doba umožňuje spolupodílet se na péči a výchově miminek i mužům. Ve chvíli, kdy se potvrdí pozitivní těhotenský test, ještě ale není vyhráno. Dlouhých čtyřicet týdnů přinese několik zkoušek, které musí partneři překonat. Ženu čeká množství vyšetření, na některé odborné genetické testy se zve také partner, protože je důležitá rodinná anamnéza. Muž se může v problematice ztrácet, právě proto existují specializované webové stránky se všemi potřebnými informacemi.

Vše na jednom místě

Webové stránky Modrý koník poskytují poznatky k určitým tématům nebo s ohledem na časové úseky v průběhu těhotenství. Kromě těhotenské kalkulačky je tedy možné pročítat detaily k jednotlivým trimestrům nebo dokonce k těhotenským týdnům, které jsou označené čísly od jedničky do čtyřicítky. Nechybí samozřejmě fakta k různým vyšetřením nebo k porodu. Každý týden také shrnuje vývoj embrya nebo od devátého týdny plodu. Jistě potěší též rady a tipy, jak zvládnout různé fyzické a zdravotní obtíže, které mohou v průběhu těhotenství nebo daného období nastat.


Opora nejen při porodu

Společné sdílení důležitých okamžiků během těhotenství a přítomnost u porodu utužuje vazbu mezi partnery, ale také nastavuje budoucí vztah mezi otcem a dítětem. I proto je důležité, aby se partner mohl zaposlouchat do tlukotu srdíčka malého miminka, které nosí žena v lůně nebo mohl pohladit břicho těhotné partnerky a pocítil tak dotek budoucího fotbalisty nebo malé baletky. Prověřené informace poskytnuté samotnými lékaři mohou pomoci k bezproblémovému těhotenství, současně se na stránkách nabízí možnost zeptat se na cokoli v anonymních poradnách.

Publikováno: 07. 08. 2023

Kategorie: rádce

Autor: Lenka Bártová