Padání vlasů u mužů: Přicházíte o svou hřívu?

Máte pocit, že vám vypadává více vlasů, než je „normální“? Nejste sami. Podle mnoha průzkumů současné generaci mladých mužů vypadávají vlasy mnohem více a dříve, než v minulosti. Jedna studie dokonce praví, že za několik generací budou plešatí všichni muži. Ale vraťme se k vám. Co je příčinou padání vlasů a jaké jsou šance na nápravu? Odpovědi se dozvíte v tomto článku.

Řídnutím to teprve začíná

Méně šťastným mužům začíná kštice řídnout již během dospívání, většinou se tomu však děje „až“ mezi 20 – 30 rokem života. Nejdříve jde o poměrně nenápadný úbytek, který však postupně graduje. Zatímco někteří lidé si s úbytkem vlasů hlavu nelámou a situaci řeší strojkem ala Jason Statham, pro jiné jde o velký emocionální stres. Je to i váš případ a kladete si otázku, jak zastavit padání vlasů?

Proč vlastně vlasy padají?

K příčinám nadměrného padání vlasů u mužů patří dědičnost, a to zejména v oblastech skrárních a na vrcholu hlavy. Příčinou je nadměrné množství látky DHT (dihydrotestosteron), která oslabuje vlasové kořínky. Genetikou však seznam faktorů majících vliv na hustotu vlasového porostu nekončí. K těm dalším patří nedostatek některých látek, jako je např. železo, nesprávné fungování štítné žlázy, infekce, reakce na léky a v neposlední řadě stres.

Kdy je šance na nápravu?

Pokud vám vlasy padají kvůli nedostatku živin (např. anémii z nedostatku železa), můžete se pokusit i nápravu tak, že vyzkoušíte kvalitní doplňky stravy či léky proti vypadávání vlasů (aktivátory, vitamíny, zahušťovače apod.). V případě, že v souvislosti se ztrátou vlasů zaznamenáte i jiné zdravotní komplikace (únava, bolesti hlavy...), navštivte lékaře a nechte si provést krevní testy. Obecně prospívá změna životního stylu – vyvážený jídelníček a méně stresu. Anebo holící strojek či žiletka. Spousta žen shledává holohlavé muže jako velmi přitažlivé.

Publikováno: 24. 07. 2017

Kategorie: stylař

Autor: Lucie Pospíšilová

Tagy: padání vlasů u mužů | řídnutí vlasů u mužů