Maca vás probudí k životu a pomůže s neplodností

Toužíte po dítěti, ale vaše touhy jsou již poměrně dlouhou dobu nenaplněny? Zkuste snížit úroveň stresu, které jste každodenně vystaveni, a také podrobit přísné revizi svůj jídelníček. Rozhodně neuškodí ubrat na průmyslově zpracovávaných potravinách a přidat do něj více čerstvého ovoce a zeleniny. Pomoci mohou také doplňky stravy, které nabudí organismus a pomohou mu najít jeho tajné energetické zásoby.

Dokázáno výzkumy na laboratorních myších

Macu používali jako prostředek pro zvýšení libida již staří Inkové. O tom, že se nemýlili, svědčí celé generace, které si před mnoha tisíci let poklidně žili v peruánských Andách. Kromě pozitivních účinků na mužskou sexuální touhu má Maca také prokazatelné účinky na zlepšení plodnosti. Ty byly sice prozatím zkoumány pouze u laboratorních myší, ale i tak šlo o jasně deklarovatelné výsledky. Myší samice, kterým byl podáván prášek z Macy, měly ve vaječnících více zralých vajíček a samcům dozrávalo vyšší množství spermií. Na základě tohoto výzkumu byly podávány skupině mužů tablety s Macou. Tito muži po několika měsících užívání měli pohyblivější spermie, jejichž objem také vzrostl. Prášek z Macy může napomoci také zvýšit psychickou odolnost a poprat se se stresem doprovázejícím marné snahy o početí dítěte. V tomto ohledu velmi dobře pomůže také prášek z jiného afrodisiaka, kotvičníku zemního.

Zapomeňte na návaly horka a podrážděnost

Macu ocení také ženy. Kromě zvýšení libida dokáže působit na harmonizaci menstruačního cyklu a v období konce plodnosti zregulovat hormonální výkyvy tak, že nežádoucí sekundární znaky tohoto stavu spojené s nočním pocením a návaly horka, případně nervozitou a podrážděností budou minulostí. Navíc se může podílet také na ochraně kostí před osteoporózou, což je další z nepříjemných příznaků stárnutí, které nastupují v období klimakteria. Maca je také skvělá bylinka na trávení, která si dokáže poradit i s přetíženým žaludkem.

Co můžete očekávat při dlouhodobém užívání Macy?

Především posílení imunitní soustavy a celkový nárůst tělesné vitality a odolnosti. Pozorovat můžete také snížení hladiny cholesterolu, snížení krevního tlaku anebo naopak zvýšení psychické odolnosti a zlepšení nálady.

Publikováno: 03. 09. 2021

Kategorie: rádce

Autor: Lucie Pospíšilová